Notowania

proces
24.04.2009 11:03

Mularczyk kontra Zoll. Jest sądowa ugoda

Poseł PiS jest urażony zarzutem o wprowadzenie w błąd Trybunału Konstytucyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

aktualizacja 12:03

Przed krakowskim Sądem Okręgowym ruszył w piątek proces cywilny o ochronę dóbr osobistych z powództwa posła PiSArkadiusza Mularczykaprzeciwko prof.Andrzejowi Zollowi. Efektem jest ugoda.

Sprawa dotyczy wypowiedzi prof. Zolla w audycji radia TOK FM z 12 maja 2007 roku, dzień po wystąpieniu Mularczyka przed Trybunałem Konstytucyjnym. Według posła, prof. Zoll pomówił go stwierdzeniem, iż _ działając jako przedstawiciel Sejmu umyślnie wprowadził w błąd Trybunał Konstytucyjny i dążył do zablokowania jego prac podczas rozprawy ws. lustracji 10 maja _, oraz innymi sformułowaniami.

Poseł domagał się od Zolla przeprosin i 10 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie jego dóbr osobistych. Prof. Zoll podkreśla, że jego wypowiedź stanowiła ocenę faktów i zachowania polityka, a nie osoby Mularczyka, dokonaną z punktu widzenia prawnika-karnisty.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ruszył proces Mularczyk kontra Niesiołowski ]( http://news.money.pl/artykul/ruszyl;proces;mularczyk;kontra;niesiolowski,145,0,427665.html )
* [ PiS dementuje: Specgrupa medialna nie istnieje ]( http://news.money.pl/artykul/pis;dementuje;specgrupa;medialna;nie;istnieje,227,0,412387.html )

W trakcie zarządzonej przez sąd przerwy doszło do pertraktacji, które ostatecznie doprowadziły do zawarcia ugody. Na jej mocy prof. Zoll ma zamieścić na antenie TOK FM oświadczenie, w którym stwierdza, że jeżeli celem działania posła Arkadiusza Mularczyka nie było przedłużenie postępowania przed TK, to on wyraża swoje ubolewanie i oświadcza, że nie miał intencji zniesławienia go.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: proces, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz