Notowania

nato
21.03.2009 17:40

NATO nie dla Sikorskiego. Amerykanie wolą Duńczyka

Premier Danii, Anders Fogh Rasmussen, to zdaniem USA lepszy kandydat na szefa Sojuszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Premier Danii, Anders Fogh Rasmussen, to zdaniem USA lepszy kandydat na szefa Sojuszu. Tak twierdzą amerykańscy dyplomaci, z którymi rozmawiali dziennikarze agencji Reuters. *

Zdanie Amerykanów przy obsadzie fotela sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego ma bardzo istotne znaczenie. Bez ich zgody kandydaturaRadosława Sikorskiegojest praktycznie bez szans.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sikorski ma plan zdobycia NATO ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;ma;plan;zdobycia;nato,32,0,434720.html )
* [ Sikorski się promuje. Zaprasza na afgańskie śniadanie ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;sie;promuje;zaprasza;na;afganskie;sniadanie,115,0,434547.html )

Pomimo tego szef polskiej dyplomacji nie składa broni. - Unia Europejska nie angażuje się wystarczająco w Afganistanie, tymczasem powinna uznać wsparcie stabilizacji w tym kraju za swój priorytet, nawet kosztem innych - powiedział dziś Sikorski w Brukseli.

Afganistan był też głównym tematem śniadania, jakie Sikorski wydał w Brukseli dla ministrów Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i Czech. Dla USA misja w Afganistanie ma bardzo istotne znaczenie.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: nato, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz