Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
blida
23.12.2007 14:59

Niesiołowski: Nie będziemy blokować Kempy i Kalisza

PO chce, by Beata Kempa i Ryszard Kalisz wyjaśniali okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

*Platforma Obywatelska na pewno poprze kandydatury Beaty Kempy (PiS) iRyszarda Kalisza(LiD) do komisji śledczej, która ma wyjaśnić okoliczności śmierci Barbary Blidy - zapowiedział wicemarszałek SejmuStefan Niesiołowski. *

"Platforma poprze kandydaturę Ryszarda Kalisza, mamy większość, przegłosujemy. Myślę, że spór jest bezprzedmiotowy. Nie widzę żadnych poważnych zastrzeżeń do Ryszarda Kalisza i nie znajduję żadnych argumentów, żeby Ryszard Kalisz nie mógł być w tej komisji" - powiedział Niesiołowski w programie "Kawa na Ławę" w TVN.

Polityk PO zapowiedział, że jego partia nie będzie również blokować kandydatury Beaty Kempy, ponieważ, jak się wyraził, "klub ma prawo do nominowania". Natomiast, jego zdaniem posłanka Kempa "prezentuje poziom poniżej czegoś, co powinno być w parlamencie", a jej wystąpienia w Sejmie nazwał "prostackimi, krzykliwymi i niemerytorycznymi". "Stracicie na tym, ale to wasza sprawa" - podsumował Niesiołowski zwracając się do posła PiSTadeusza Cymańskiego.

Obecny w studio TVN24 Ryszard Kalisz, zapytany o powołanie Kempy, odparł, że nie wypowiada się w tej sprawie, ponieważ sam został zgłoszony i "dla merytorycznej pracy tej komisji nie byłoby to wskazane".

Prezydencki minister Michał Kamiński poproszony o zdanie ws. obu kandydatur, wyraził opinię, że "zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Sojusz Lewicy Demokratycznej powinny zachować szczególną delikatność i ostrożność w wypowiadaniu się w tej sprawie. PiS ponieważ dotyczy to okresu, w którym rządził, a LiD dlatego, że dotyczy to osoby, która była w tej partii".

Kolejny gość programu poseł PSL Eugeniusz Kłopotek powiedział, że w jego klubie "kandydatura Ryszarda Kalisza nie budzi kontrowersji, natomiast niewątpliwie pani posłanka Kempa budzi kontrowersje". "Widać w niej mocną zaciekłość w całej tej sprawie. A to dobrze nie wróży" - dodał.

Komisja śledcza do zbadania okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy powołana została przez Sejm w minioną środę. W komisji zasiadać będzie siedmiu posłów. PO wprowadzi do komisji 3 posłów, 2 PiS i po jednym PSL i LiD. PiS zgłosiłWojciecha Szaramę i Beatę Kempę, LiD - Ryszarda Kalisza.

Klub PiS zgłosił zastrzeżenia wobec kandydatury Kalisza, a klub LiD wobec kandydatury Kempy.

Blida popełniła samobójstwo 25 kwietnia, gdy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom i - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach - zatrzymać ją w związku z podejrzeniami o korupcję w handlu węglem.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: blida, kalisz, komisja śledcza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz