Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowak: Prezydent popiera rząd w sprawie tarczy

0
Podziel się:

Lech Kaczyński i Donald Tusk rozmawiali wieczorem o negocjacjach z Amerykanami.

Nowak: Prezydent popiera rząd w sprawie tarczy
(PAP/Leszek Szymański)

*Lech KaczyńskiiDonald Tuskrozmawiali wieczorem o negocjacjach z Amerykanami. _ Rząd ma poparcie prezydenta dla swojego stanowiska _ - ocenia szef kancelarii premiera. *

_ - Można chyba powiedzieć, że pan prezydent w pełni popiera linie negocjacyjną polskiego rządu, premiera i ministra spraw zagranicznych - to wczoraj usłyszał pan premier od pana prezydenta _ - powiedział w radiu TOK FMSławomir Nowak.

Tematem wieczornego spotkania prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Donalda Tuska był stan polsko-amerykańskich negocjacji w sprawie ewentualnej instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. Do spotkania doszło z inicjatywy prezydenta.

Nowak podkreślił, że premier wrócił ze spotkania bardzo zadowolony, a upłynęło ono w _ atmosferze zrozumienia ze strony pana prezydenta dla polityki rządu _.

W miniony piątek premier oświadczył, że Polska nie otrzymała satysfakcjonujących gwarancji bezpieczeństwa w negocjacjach w sprawie tarczy. Zaznaczył jednak, że negocjacje z Amerykanami trwają i Polska nadal czeka na odpowiedź strony amerykańskiej na postulat zwiększenia bezpieczeństwa naszego kraju.

W środę wrócił z Waszyngtonu szef MSZRadosław Sikorski, który prowadził tam rozmowy o tarczy antyrakietowej. Szef polskiej dyplomacji spotkał się w Waszyngtonie m.in. z sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)