Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama i Clinton sceptyczni wobec tarczy

0
Podziel się:

Barack Obama i Hillary Clinton uznali plany lokalizacji systemu w Polsce i w Czechach za przedwczesne.

Obama i Clinton sceptyczni wobec tarczy
(PAP/EPA)

Kandydaci amerykańskiej Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich kwestionują plany budowy w Europie tarczy antyrakietowej. Barack Obama i Hillary Clinton uznali plany lokalizacji systemu w Polsce i w Czechach za przedwczesne.

Podczas szczytu w Bukareszcie członkowie NATO zgodzili się, że tarcza antyrakietowa powinna zostać rozszerzona na całą Europę i wezwali Rosję do wycofania sprzeciwu w tej sprawie. Amerykańskie media uznały to za duży sukces George'a Busha. Kandydaci demokratów w wyborach prezydenckich są jednak sceptyczni.

Senator Obama cieszy się z postępu osiągniętego w Bukareszcie. Nie możemy się jednak spieszyć z budową systemu, który nie został jeszcze sprawdzony - oświadczył rzecznik prasowy senatora z Illinois Bill Burton.

ZOBACZ TAKŻE:

Główny doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego Hillary Clinton Lee Fainstein stwierdził z kolei, że osiągnięcie porozumienia w sprawie tarczy antyrakietowej w ramach Paktu Północnoatlantyckiego odbyło się zbyt dużym kosztem. Szczyt w Bukareszcie doprowadził do zachwiania harmonii w NATO i dał okazję Rosji do wywołania podziałów wewnątrz Sojuszu - oświadczył Feinstein.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)