Notowania

obama
09.11.2008 09:20

Obama w Białym Domu. Już jutro

Amerykański prezydent-elekt spotka się z ustępującym prezydentem Georgem Bushem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(roxannejomitchell)

Amerykański prezydent-elekt złoży jutro wizytę w Białym Domu. Barack Obama spotka się tam z ustępującym prezydentem Georgem Bushem.

Oficjalnie do Białego Domu wprowadzi się 20 stycznia, tuż po uroczystości zaprzysiężenia na prezydenta. Równocześnie Barack Obama wyprowadzi się z Chicago z którym związany był przez ostatnich 20 lat.

Barack Obama przyjechał do Chicago pod koniec lat 80. Od tego czasu niemal na stałe mieszkał w południowych dzielnicach miasta. Jego dom od ponad roku jest pilnie strzeżony przez Secret Service.

Po wyprowadzce dom będzie prawdopodobnie stał pusty. Przyjaciele Obamy wątpią bowiem, by nowy prezydent chciał sprzedać posiadłość. Co więcej, niewykluczone, że Obama będzie chciał spędzać w Chicago niektóre wolne weekendy.

* **OPINIE AMERYKI, ŚWIATA I POLSKI. Zobacz stronę specjalną: **
* [ Historycze wybory. Obama prezydentem USA ]( http://news.money.pl/artykul/historycze;wybory;obama;prezydentem;usa,130,0,383362.html )

Do Białego Domu nowy prezydent przeniesie większość książek i rzeczy osobiste. Reszta zostanie prawdopodobnie w Chicago. Rodzina Obamów w Waszyngtonie powiększy się też o szczeniaka, którego prezydent-elekt obiecał swoim córkom podczas nocy wyborczej.

W chwili zaprzysiężenia na prezydenta Barack Obama zwalnia też miejsce w Senacie. Jego następcą zostanie najprawdopodobniej syn słynnego Jessie Jacksona, Jessie junior. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma jednak podjąć gubernator stanu Illinois.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Bezrobocie w Stanach najwyższe od 14 lat ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;usa;najwyzsze;od;14;lat,196,0,383940.html )
* [ General Motors na krawędzi. Zbankrutuje? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/general;motors;na;krawedzi;zbankrutuje,56,0,384056.html )
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz