Notowania

ustawa medialna
26.11.2008 15:57

Obywatelski projekt ustawy medialnej nie podoba się PO

Zbigniew Chlebowski ocenia: Jest co najmniej niedoskonały.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu POZbigniew Chlebowski oświadczył, że nie ma akceptacji dla obywatelskiego projektu ustawy medialnej. Jak podkreślił, taki projekt nie daje gwarancji niezależności mediów publicznych.

Wielkie nazwiska polskiej kultury, w tym m.in. Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar, Andrzej Wajda, patronują przygotowanemu przez środowiska twórcze obywatelskiemu projektowi ustawy medialnej. Do najważniejszych założeń projektu należy m.in. wprowadzenie tzw. opłaty licencyjnej zamiast dotychczasowego abonamentu, poszerzenie do dziewięciu osób składu KRRiT, a także wprowadzenie do rad nadzorczych mediów publicznych przedstawicieli samorządu pracowniczego.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Dziennikarze piszą list do premiera ]( http://news.money.pl/artykul/dziennikarze;pisza;list;do;premiera,70,0,386374.html )
* [ Grad prześwietli Polskie Radio ]( http://news.money.pl/artykul/grad;przeswietli;polskie;radio,62,0,386110.html )
* [ Grupiński: Lokalne rozgłośnie mogą być spokojne ]( http://news.money.pl/artykul/grupinski;lokalne;rozglosnie;moga;byc;spokojne,65,0,373825.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Chlebowski powiedział w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że obywatelski projekt ustawy medialnej nie wprowadza mechanizmów dających szanse na odpolitycznienie mediów publicznych i na nowy system finansowania polskiej telewizji i radia: _ - To jest projekt delikatnie mówiąc niedoskonały i nie realizuje wyzwań, przed którymi stoimy _ - dodał.

Tagi: ustawa medialna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz