Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pałac nie dla Tuska, internauci chcą Sikorskiego

0
Podziel się:

Prezydencki sondaż Money.pl wygrał szef MSZ.

Pałac nie dla Tuska, internauci chcą Sikorskiego
(kprm.gov.pl)

Radosław Sikorski powinien być kandydatem PO w wyborach prezydenckich po rezygnacjiDonalda Tuska - *tak wynika z sondażu Money.pl. **Szefa MSZ wskazało 40 procent ankietowanych internautów. Decyzja premiera nie zaszkodziła Platformie Obywatelskiej. Ponad połowa ankietowanych chce jej kandydata na prezydenckim fotelu. *

Po wczorajszej decyzji premiera Donalda Tuska o rezygnacji z udziału w jesiennych wyborach prezydenckich, ruszyła lawina spekulacji na temat tego, kto będzie kandydatem PO.

Oficjalnie nowego kandydata poznamy nie prędko, bo w trakcie majowej konwencji Platformy. *Money.pl *zapytał internautów: kto powinien być kandydatem rządzącej partii.

W prezydenckim sondażu zdecydowanie wygrał Radosław Sikorski. Na obecnego ministra spraw zagranicznych wskazało 40 procent ankietowanych. Dzięki temu szef MSZ mocno zdystansował drugiego w kolejności marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego - głosowało na niego 26,5 procent . Pozostali politycy PO uzyskali znacznie gorsze wyniki. **

źródło: Money.pl

Im niższy wiek ankietowanych, przewaga Radosława Sikorskiego jest wyraźniejsza. Wśród osób, które mają więcej niż 40 lat większe poparcie zyskuje Bronisław Komorowski, ale i tak stawia na niego mniej osób niż na szefa MSZ.

_ -Bronisław Komorowskii minister spraw zagranicznychRadosław Sikorski- _ to według szefa klubu POGrzegorza Schetynynajlepsi kandydaci z ramienia PO na prezydenta. Na marszałka Sejmu wskazuje teżJanusz Palikot, ale domaga sie przeprowadzenia partyjnych prawyborów.

Decyzja Tuska nie zaszkodziła Platformie

Wszystko wskazuje na to, że wycofanie się Tuska nie zaszkodziło Platformie Obywatelskiej. Niezależnie od tego, kto zostanie przez nią namaszczony by zawalczyć o fotel prezydenta, ponad połowa ankietowanych przez *Money.pl *chce głosować na kandydata tej partii.

Na obecnego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego postawiło niewiele ponad 14 procent internautów. 18 procent ankietowanych wybrało odpowiedź: inny kandydat.

W tym przypadku też można zaobserwować pewną prawidłowość, młodsi wolą kandydata PO, starsi chętniej wskazywali obecnego prezydenta.

źródło: Money.pl

Opozycja kpi: Najfajniejszy byłby Palikot

Adam Hofman, poseł PiS, ironicznie komentuje decyzję premiera._ - Najfajniejszy byłby Janusz Palikot, albo pan Sobiesiak z Koskiem. Bo w końcu to są ludzie, którzy przez ostatnie kilka miesięcy mieli największe wpływy w Platformie - _ mówi Money.pl Hofman. _ - Wydawali polecenia ministrom, szefom klubu przez komórkę. Ale tak zupełnie poważnie walka buldogów na dywanie, a nie pod dywanem już się rozpoczęła. Nawet Bronisław Komorowski zgolił wąsy w związku z tą walką - komentuje polityk PiS . _

[

Opozycja: Tusk się boi. Koalicja: Wygrała odpowiedzialność ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/opozycja;tusk;sie;boi;koalicja;wygrala;odpowiedzialnosc,99,0,581731.html )
Jego zdaniem marszałek Sejmu jest w tej chwili jedynym kandydatem. Przez naturalną eliminację, także udział w aferze hazardowej większości prominentnych polityków PO, Komorowski jawi się jako ten jedyny możliwy.

_ - Radek Sikorski nie ma żadnych szans. Co prawda to polityk dobrze oceniany publicznie, z dobrymi notowaniami, wykształcony i przystojny, to jednak nie jest trzon Platformy Obywatelskiej. Nigdy nie był w KLD, nigdy nie grał w piłkę zDonaldem Tuskiem, ani nie pił z nim wina. Jest zbyt niezależny jak na standardy Platformy. Myślę, że za trzy miesiące Donald Tusk stwierdzi, ludzie listy piszą, naród mnie potrzebuje więc wystartuję - _dodaje Andrzej Hofman.

- _ To jest szansa żeby wybory wygrał ktoś trzeci _ - mówi Money.plJerzy Wenderlichz Lewicy. _ Ktoś niezwiązany z Platformą, ani z PiS. W szeregach PO jest wielu kandydatów, którzy mogliby wystartować. Jest chociażby Janusz Palikot. Myślę że gdyby wygrał, byłaby to ciekawa prezydentura. Latałby na szczyty do Brukseli z głową świniaka, albo częstował wszystkich małpkami lub terroryzował gumowym wibratorem _- mówi Wenderlich.
_ _

_ - Jeśli chodzi o Radosława Sikorskiego to startował on na wysoką funkcję w strukturach międzynarodowych. Nie udało mu się nie dlatego, że wiatr wiał mu w oczy - _ dodaje poseł Lewicy.

_ - Każdy jest dobry byle nie kandydat z PiS _ - komentuje decyzję premiera w rozmowie z Money.pl, Eugeniusz Kłopotek z PSL . _ - Patrząc na przebieg kariery i ruchy wykonywane w ostatnich latach przez PO, to dla mnie naturalnym kandydatem Platformy ciągle pozostaje Donald Tusk. Nie pokusiłbym się jednak o wskazanie kto za Tuska, bo kandydatów jest wielu - _ kwituje poseł.

Ankietę przeprowadzono 28.01.2010 roku, wzięło w niej udział 1500 internautów Money.pl

Komentarz Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)