Notowania

palikot
05.03.2010 06:50

Palikot zostaje, a opozycja twierdzi, że to był spektakl

PiS twierdzi, że Platforma posługuje się posłem, by zasłaniać istotne problemy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Januszowi Palikotowi _ się upiekło _ - twierdzi *Sławomir Nitras, członek zarządu PO. * Na wniosek Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego zarząd Platformy Obywatelskiej odstąpił od wymierzenia kary za jego wpis na blogu dotyczący obu kandydatów w prawyborach.

Palikot sam się ukarał. Zadeklarował, że do 24 marca - czyli do zakończenia głosowania w prawyborach w PO - nie będzie się wypowiadał na ich temat. Sami posłowie Platformy mają jednak wątpliwości, czy uda mu się wytrwać w milczeniu.

POSŁUCHAJ SŁAWOMIRA NITRASA:

Nitras: Prawybory są świetne, dowodzi tego każdy dzień.
To Sławomir Nitras postulował wyciągnięcie konsekwencji wobec niepokornego posła. Złożył wniosek o jego ukaranie i przekonuje, że Palikot bardziej skupia się na autopromocji niż na pracy dla partii. Mimo tego zaznacza, że to, co wydarzyło się na zarządzie, będzie miało pozytywne konsekwencje dla PO.

POSŁUCHAJ SŁAWOMIRA NITRASA:

Janusz Palikot napisał o kandydatach PO w prawyborach, że _ choć obaj są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym _ jest to wybór pomiędzy kandydatem PO Bronisławem Komorowskim, a kandydatem PO-PiS-u - _ a może nawet PiS-u _ - Radosławem Sikorskim.

Posłanka PiS Elżbieta Jakubiak uważa, że oburzenie wokół tej wypowiedzi jest tylko tematem zastępczym, którym politycy PO chcą odwrócić uwagę od realnych problemów.

Jakubiak powiedziała w programie _ Gorący temat _ w TVP2, że zamieszanie wokół tej wypowiedzi Palikota jest mocno przesadzone i wpisuje się w strategię Platformy.

POSŁUCHAJ ELŻBIETY JAKUBIAK:

Politolog Bartłomiej Biskup twierdzi natomiast, że poseł Janusz Palikot wykorzystuje prawybory w Platformie Obywatelskiej do budowania swojej pozycji w partii. Zdaniem Bartłomieja Biskupa poseł chce wzmocnić swoją rolę przed wiosennym kongresem partii.

POSŁUCHAJ BARTŁOMIEJA BISKUPA:

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: palikot, kara, zarząd, sikorski, komorowski, prawybory, blog, wpis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz