Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak czy Komorowski? Kto zostanie marszałkiem?

0
Podziel się:

Co będzie miała PO, a co dostanie PSL - uzgadnia to właśnie Donald Tusk z Waldemarem Pawlakiem.

Pawlak czy Komorowski? Kto zostanie marszałkiem?
(PAP/Paweł Kula)

Co będzie miała PO, a co dostanie PSL - uzgadnia to właśnieDonald TuskzWaldemarem Pawlakiem. Obaj liderzy spotkali się poza Sejmem, bez udziału kamer i dziennikarzy.

Politycy PO w nieoficjalnych rozmowach mówią, że ludowcy sondowali możliwość uzyskania fotela marszałka Sejmu dla swojego prezesa. Ale Platforma chce, żeby pracami Sejmu kierowałBronisław Komorowski. M.in. kwestia obsady funkcji marszałka ma być tematem rozmowy Tuska z Pawlakiem.

*Donald Tusk: *
_ "Nie będę chciał w tych rozmowach twardo stawiać takiego warunku: my mamy tyle i tyle, w związku z tym wam się należy mało". _

Resorty, które mogliby dostać ludowcy to ministerstwo rolnictwa, środowiska, infrastruktury. Politycy PSL mówią też o ministerstwie rozwoju regionalnego i gospodarki.Adam Szejnfeldz PO, którego nazwisko pojawia się na giełdzie kandydatów na ministra gospodarki, powiedział wczoraj, że obsada tego resortu zależy co prawda od rozmów koalicyjnych, ale - według niego - Polacy oczekują, że to Platforma powinna kierować gospodarką.

Pawlak nie chciał rano wprost odpowiedzieć na pytanie, czy będzie wicepremierem i ministrem rolnictwa lub transportu. "Być może tak, może nie" - mówił w radiu Zet. Zwrócił uwagę, że dwa razy był premierem i wie "ile to kosztuje". "Nie muszę być w rządzie" - powiedział.

*Donald Tusk: *
_ "Wczoraj miałem spotkanie z liderami Platformy i bardzo rzetelnie uprzedziłem - niech nikt nie przywiązuje się do własnych osobistych marzeń. Każdy ma do nich prawo, ale mam poczucie akceptacji moich partnerów dla koniecznych ustępstw." _

Pawlaka interesuje - jak mówił - "sprawne funkcjonowanie rządu, takie które sprawiałoby, że gospodarka i ludzie będą widzieli szansę na dobre działanie". Nieoficjalnie mówi się, że Pawlak chętnie zostałby właśnie ministrem gospodarki.

W piątek zbiera się Naczelny Komitet Wykonawczy PSL oraz nowy klub parlamentarny Stronnictwa. Pawlak ma wtedy przedstawić zespół roboczy, który będzie negocjował z Platformą Obywatelską warunki koalicji.

Tusk mówił we wtorek wieczorem (po ogłoszeniu, że jest kandydatem PO na premiera), że spodziewa się dobrej rozmowy z Pawlakiem. Podkreślił, że Platforma jest z PSL w stałych kontaktach. "Wygląda na to, że nasze ustalenia będą przeprowadzone szybko i chyba z uśmiechem, na co Polska jak sądzimy czeka" - dodał szef PO.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)