Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak: PO porzuciła ustawę o mediach publicznych

0
Podziel się:

Nie ma szans na polityczne porozumienie w tej sprawie.

Pawlak: PO porzuciła ustawę o mediach publicznych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że w Platformie Obywatelskiej nie ma woli politycznej, by wrócić do zmian w ustawie medialnej.

Lider PSL powiedział w Sygnałach Dnia, stracono szanse uporządkowania ładu medialnego w oparciu o szersze porozumienie polityczne.

POSŁUCHAJ WICEPREMIERA WALDEMARA PAWLAKA:

Zdaniem Waldemara Pawlaka media publiczne powinny zachować otwartość na różne środowiska, nie tylko polityczne, również gospodarcze, na samorządy i wszelkie formy zorganizowanej działalności obywatelskiej.

Niedawno minister kultury Bogdan Zdrojewski zapowiadał, że nową ustawę medialną napiszą twórcy.W nowej propozycji ustawy nie będzie abonamentu. Będzie natomiast inna opłata, która po pobraniu dzieliłaby się na dwa fundusze - misji mediów publicznych i cyfryzacji.

| Sytuacja w mediach publicznych |
| --- |
| Przedstawiciele Polskiego Radia, Telewizji Polskiej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powołali sztab kryzysowy mediów publicznych. Nie najlepszą sytuację finansową mediów publicznych pogorszyło ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które zwolniło z obowiązku płacenia abonamentu niektóre grupy społeczne. Zgodnie z nim abonamentu nie będą musieli płacić emeryci, którzy ukończyli 60 lat i których emerytura nie przekracza połowy przeciętnego wynagrodzenia, czyli 1540 złotych oraz renciści, bezrobotni i osoby korzystające z pomocy społecznej. |

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)