Notowania

szczyt
10.10.2008 16:05

Pawlak: Szczyt UE będzie głównie gospodarczy

Zdaniem wicepremiera przesądza to o tym, ze Polskę powinien reprezentować premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

_ - Najbliższy szczyt Unii Europejskiej, będzie poświęcony głównie tematyce gospodarczej, co leży w wyłącznej kompetencji rządu _ - powiedział wicepremier i minister gospodarkiWaldemar Pawlak.

_ - Smutno się patrzy na Polskę, gdzie dyskutuje się nad tym, kto pojedzie, a nie, co będzie dyskutowane na tym szczycie _ - powiedział Pawlak.

_ - Zamiast tych dyskusji o to, kto, kiedy i w jakim charakterze pojedzie, dobrze by było, gdybyśmy rzucili okiem na agendę _ - zaapelował.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;prezydent;zgodzil;sie;na;zabojcze;rozwiazania,164,0,375972.html )
* [ Sikorski: Prezydent zgodził się na zabójcze rozwiązania ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;prezydent;zgodzil;sie;na;zabojcze;rozwiazania,164,0,375972.html )
* [ Chlebowski: Premier nie powinien ustąpić ]( http://news.money.pl/artykul/chlebowski;premier;nie;powinien;ustapic,175,0,375983.html )
* [ Szykuje się kolejna awantura prezydenta z premierem ]( http://news.money.pl/artykul/szykuje;sie;kolejna;awantura;prezydenta;z;premierem,239,0,375791.html )
* [ Prezydent jedzie na szczyt UE? Premier nic nie wie ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;jedzie;na;szczyt;ue;premier;nic;nie;wie,7,0,375559.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Zdaniem Pawlaka - poza kwestią Traktatu z Lizbony - w Brukseli będą omawiane kwestie pozostające w wyłącznej kompetencji rządu.

_ - Będzie omawiana sytuacja ekonomiczna - to niewątpliwie jest obszar właściwy dla rządu. Będzie punkt dotyczący traktatu lizbońskiego - i to jest teraz w rękach prezydenta (...). Potem są punkty wyłącznie dla rządu - energia, zmiany klimatyczne - tym się zajmuje wyłącznie Rada Ministrów. Potem sprawa imigracji i azylu. Potem jest jeszcze jeden punkt, który można dyskutować szerzej - (dotyczący) nowej umowy o partnerstwie z Rosją _ - powiedział.

Zdaniem wicepremiera Pawlaka, _ trochę to dziwnie wygląda, jeżeli są omawiane sprawy o bardzo istotnym znaczeniu dotyczącym gospodarki i relacji europejskich, a u nas jest spór o to, kto, kiedy i w jakim charakterze pojedzie na Radę Europejską _.

| NOWY SPÓR PREZYDENTA Z PREMIEREM |
| --- |
| Podczas przyszłotygodniowego szczytu UE Polskę chcą reprezentować zarówno premierDonald Tusk, jak i prezydentLech Kaczyński. Od kilku dni prowadzą o to spór za pośrednictwem mediów. W czwartek wieczorem szef MSZRadosław Sikorskipoinformował, że Rada Ministrów podjęła w trybie obiegowym uchwałę, że to premier wyznacza skład polskiej delegacji na szczyt. Dzień wcześniej Tusk oświadczył, że nie przewiduje prezydenta w składzie delegacji. |

Tagi: szczyt, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz