Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS atakuje rząd. Na kilku frontach

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński zarzucił rządowi, że nie walczy z bezrobociem.

PiS atakuje rząd. Na kilku frontach
(PAP/Paweł Supernak)

Prezes Prawa i SprawiedliwościJarosław Kaczyńskiponownie zarzucił rządowi, że nie walczy z bezrobociem. Jego zdaniem, prowadzona przez gabinetDonalda Tuskapolityka oszczędności tylko pogarsza sytuację.

Kaczyński powiedział, że bezrobocie wśród młodzieży wynosi 21 procent, a prognozy mówią nawet o 30 procentach. Będzie to miało, jego zdaniem, katastrofalne skutki na przyszłość. Prezes PiS podkreślił, że polityka rządu powinna zmierzać do ożywienia gospodarki.

Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie w tym tygodniu projektu ustawy o likwidacji gabinetów politycznych na szczeblu centralnym i samorządowych. Kaczyński uważa, że rząd powinien ograniczyć gabinety polityczne, a nie obcinać pieniądze partiom.

POSŁUCHAJ PREZESA PiS:


Według prezesa PiS nadmorskie samorządy powinny składać zastrzeżenia co do budowy rurociągu północnego.

POSŁUCHAJ PREZESA PiS:


| KACZYŃSKI O SIKORSKIM |
| --- |
| Jarosław Kaczyński powiedział, że nie wie, czyRadosław Sikorskima szanse na objęcie stanowiska sekretarza generalnego NATO. Na konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jego partia zawsze popiera polskich kandydatów na wysokie stanowiska. Kaczyński odmówił odpowiedzi na pytanie, czy w Polsce jest lepszy od Sikorskiego kandydat na szefa NATO. Dodał, że sprawa wyboru Sikorskiego będzie testem skuteczności rządu. |

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)