Notowania

PiS ma projekt ustawy kompetencyjnej

Przyjęcie ustawy to jeden z elementów kompromisu ws. Traktatu UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Prezes PiSJarosław Kaczyńskipowiedział, że projekt nowelizacji tzw. ustawy kompetencyjnej, nad którym pracował klub PiS, jest już gotowy. *

Nowelizacja ustawy o współpracy rządu z parlamentem w sprawie członkostwa Polski w UE była jednym z punktów uzgodnionego przez premiera i prezydenta na Helu kompromisu w sprawie ratyfikacji Traktatu z Lizbony.

J.Kaczyński spotkał się w piątek w Sejmie z szefem klubu Przemysławem Gosiewskim. Jak powiedział po spotkaniu dziennikarzom, właśnie zapoznał się z ostatecznym projektem ustawy autorstwa PiS.

- _ Ustawa jest gotowa. Mam nadzieję, że w bardzo niedługim czasie zostanie złożona _ - podkreślił.

Pytany o możliwości techniczne odejścia od Protokołu Brytyjskiego, Jarosław Kaczyński odparł, że byłoby to możliwe przez zmianę umowy międzynarodowej.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Izba Gmin ratyfikowała Traktat UE ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/izba;gmin;ratyfikowala;traktat;ue,151,0,327831.html )
* [ Francja przyjęła Traktat Lizboński ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/francja;przyjela;traktat;lizbonski,236,0,321004.html )
* [ Tusk: Na pewno ratyfikujemy Traktat ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;na;pewno;ratyfikujemy;traktat,2,0,330242.html )

Czyli - jak mówił - za akceptacją wszystkich państw, które są stronami umowy i następnie drogą nowej ratyfikacji, do której są potrzebne dwie trzecie większości głosów w Sejmie, dwie trzecie w Senacie oraz podpis prezydenta.

Ostatnio prezydentLech Kaczyńskizadeklarował, że nowelizację chciałby podpisać w tym samym dniu co Traktat Lizboński, jeszcze w czerwcu, bądź na początku lipca.

Prace nad projektem ustawy kompetencyjnej trwają także w Kancelarii Premiera i Sejmu. Sprawa jest też przedmiotem analizy w Kancelarii Prezydenta.

Tagi: przemysław edgar gosiewski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz