Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS ma projekt ustawy kompetencyjnej

0
Podziel się

Przyjęcie ustawy to jeden z elementów kompromisu ws. Traktatu UE.

PiS ma projekt ustawy kompetencyjnej
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDAlfmKZ

*Prezes PiSJarosław Kaczyńskipowiedział, że projekt nowelizacji tzw. ustawy kompetencyjnej, nad którym pracował klub PiS, jest już gotowy. *

Nowelizacja ustawy o współpracy rządu z parlamentem w sprawie członkostwa Polski w UE była jednym z punktów uzgodnionego przez premiera i prezydenta na Helu kompromisu w sprawie ratyfikacji Traktatu z Lizbony.

J.Kaczyński spotkał się w piątek w Sejmie z szefem klubu Przemysławem Gosiewskim. Jak powiedział po spotkaniu dziennikarzom, właśnie zapoznał się z ostatecznym projektem ustawy autorstwa PiS.

bDAlfmLb

- _ Ustawa jest gotowa. Mam nadzieję, że w bardzo niedługim czasie zostanie złożona _ - podkreślił.

Pytany o możliwości techniczne odejścia od Protokołu Brytyjskiego, Jarosław Kaczyński odparł, że byłoby to możliwe przez zmianę umowy międzynarodowej.

Czyli - jak mówił - za akceptacją wszystkich państw, które są stronami umowy i następnie drogą nowej ratyfikacji, do której są potrzebne dwie trzecie większości głosów w Sejmie, dwie trzecie w Senacie oraz podpis prezydenta.

bDAlfmLh

Ostatnio prezydentLech Kaczyńskizadeklarował, że nowelizację chciałby podpisać w tym samym dniu co Traktat Lizboński, jeszcze w czerwcu, bądź na początku lipca.

Prace nad projektem ustawy kompetencyjnej trwają także w Kancelarii Premiera i Sejmu. Sprawa jest też przedmiotem analizy w Kancelarii Prezydenta.

bDAlfmLC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)