Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marek jurek
11.12.2009 08:12

PiS nie chce współpracować z Prawicą Rzeczpospolitej

Marek Jurek przyznaje, że sprawa jest już zamknięta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marek Jurekprzyznaje, że PiS odrzucił ofertę współpracy z jego ugrupowaniem - Prawicą Rzeczpospolitej. Zdaniem Jurka, porozumienie między nimi byłoby dobre dla Polski, jednak Prawu i Sprawiedliwości na nim nie zależy.

Przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej powiedział, że o niechęci do układu świadczą ostatnie wypowiedziJarosława Kaczyńskiegona ten temat:

Prezes PiS w kontekście potencjalnej współpracy mówił m.in., że do dziś ludzie, którzy wyszli z PiS utworzyli już trzy formacje: Polskę Plus, Polskę XXI i Prawicę Rzeczypospolitej.

- _ My sądzimy, że ludzie, którzy robią coś takiego bardzo, ale to bardzo, źle służą naszemu krajowi _- ocenił Kaczyński.

Tymczasem Marek Jurek jest zdania, że rola Prawicy Rzeczpospolitej w życiu politycznym w Polsce nie jest doceniana. Przypomniał, że jest ona piątą partią polityczną w Polsce i ma znaczące poparcie społeczne, szczególnie na Podkarpaciu.

Pokazały to - zdaniem polityka - ostatnie wybory uzupełniające na Podkarpaciu.

W oświadczeniu przesłanym mediom Marek Jurek napisał, że nie dostrzega u prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego dobrej woli współpracy z Prawicą Rzeczpospolitej.

Zdaniem Marka Jurka, Jarosław Kaczyński wprowadzał opinie publiczną w błąd co do prób dialogu między obu partiami. Przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej napisał, że był otwarty na współpracę z PiS, jednak - wobec braku dobrej woli tej partii - _ uważa sprawę za zamkniętą _.

Tagi: marek jurek, PiS, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz