Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS: Podkarpacie dało żółtą kartkę rządowi

0
Podziel się:

Rzecznik klubu PiS ocenia wyniki wyborów uzupełniających do Senatu.

PiS: Podkarpacie dało żółtą kartkę rządowi
(PAP/Radek Pietruszka)

Zwycięstwo kandydata PiSStanisława Zającaw uzupełniających wyborach do Senatu pokazuje, że mieszkańcy Podkarpacia dali żółtą kartkę polityce rząduDonalda Tuska- uważa rzecznik klubu PiSMariusz Kamiński.

Zając wygrał niedzielne wybory zdobywając 40993 głosy. Pokonał m.in. kandydata PO Macieja Lewickiego (22457 głosów) i byłego polityka PiS Marka Jurka (10751 głosów).

- _ Na Stanisława Zająca głosowało ponad 48 proc. wyborców. Kandydat rządzącej koalicji uzyskał tylko 26 proc. głosów. Mieszkańcy Podkarpacia tym samym dali żółtą kartkę polityce rządu Donalda Tuska _ - napisał w oświadczeniu Kamiński. Zaznaczył, że w wyborach parlamentarnych w 2007 roku _ w okręgu krośnieńskim PiS uzyskało poparcie 44 proc.; natomiast na koalicję PO-PSL głosowało 43 proc. wyborców (na PO głosowało 30 proc. wyborców, a na PSL 13 proc.) _.

  • ZOBACZ TAKŻE:
    • Senatorem z Podkarpacia został Stanisław Zając - _ Wspólny start PO i PSL w wyborach uzupełniających dawał więc koalicji rządowej prawie takie same szanse na zwycięstwo jakie miał PiS _ - stwierdził Kamiński. Przypomniał, że w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu frekwencja wyborcza wyniosła ponad 12 proc. Kamiński zaznaczył, że _ jest to najwyższa frekwencja wyborcza w wyborach uzupełniających od ponad 10 lat _.

W opinii polityka PiS - _ dane te wyraźnie wskazują, że mieszkańcy Podkarpacia chcieli pokazać swoje niezadowolenie z dotychczasowych działań rządu Donalda Tuska _, a szczególnie z prowadzonej przez niego polityki regionalnej.

Kamiński napisał, że w kampanię wyborczą kandydata PO _ zaangażowali się najważniejsi ministrowie rządu oraz sam premier Donald Tusk _. Wyliczał, że w trakcie kampanii wyborczej Podkarpacie - _ odwiedziła niemal cała Rada Ministrów _ m.in. ministrowie: zdrowia -Ewa Kopacz, sprawiedliwości -Zbigniew Ćwiąkalski, kultury -Bogdan Zdrojewski, sportu -Mirosław Drzewieckioraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

- _ Pokazuje to, że PO i PSL potraktowały te wybory jako próbę sprawdzenia popularności swoich rządów _ - uważa Kamiński. Jak dodał, _ pomimo tych starań kandydat PO - PSL uzyskał prawie dwukrotnie niższe poparcie od kandydata PiS _.

O mandat senatora ubiegali się też m.in.: lider Samoobrony Andrzej Lepper(3435 głosów) i były wiceminister edukacjiMirosław Orzechowski(LPR) - 308 głosów. Frekwencja wyniosła: 12,20 proc.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)