Notowania

afera hazardowa
16.10.2009 17:00

PiS reklamuje aferę hazardową

Prawo i Sprawiedliwość wykupiło reklamy w tabloidach i przypomina o wpadce PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PiS wykupił w piątek w dwóch tabloidach reklamę przedstawiającą Grzegorza Schetynę, Mirosława Drzewieckiego i Zbigniewa Chlebowskiego, jako _ POwracających do gry _ bohaterów tzw. afery hazardowej.

_ - To tylko zwrócenie uwagi na problem, z jakim mamy do czynienia obecnie, problem +afery hazardowej+ i na to, że pan premier Donald Tusk obiecał szybko powołać komisję śledczą _ - tłumaczy rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. - _ Dziś mamy piątek i okazuje się, że projekt uchwały PO będzie dopiero w przyszłym tygodniu. Więc odbieramy to w ten sposób, że PO zwodzi nas i opinię publiczną, przesuwając termin powołania komisji śledczej _ - dodał.

Według niego, takie reklamy to po prostu _ komunikacja z opinią publiczną _. Zaznaczył, że akcja jest jednorazowa. Błaszczak nie wie, ile klub wydał na obie reklamy. _ Pieniądze pochodzą ze składki parlamentarzystów _ - zastrzegł. Wyjaśnił też, że co miesiąc parlamentarzyści PiS składają się na działalność klubu - oddają na ten cel 5 proc. swojego uposażenia.

_ _Według wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego zachowanie polityków PiS - w związku z reklamówką - jest _ żałosne i prymitywne _. _ Reklamówka świadczy o bezradności Prawa i Sprawiedliwości. Zaczynają chyba rozumieć, że nie ma tu afery, nie ma przestępstwa i dlatego za wszelką cenę próbują utrzymać tę fikcyjną aferę w grze _ - ocenił Niesiołowski.

Jak dodał, społeczeństwo _ czuje , że politykom PiS wcale nie chodzi o prawdę, o pełne wyjaśnienie sprawy, ale o _ totalną walkę polityczną. _Reklama przedstawia podobizny trzech polityków PO, których imiona przewijały się w stenogramach CBA dotyczących tzw. afery hazardowej. Nad uśmiechającymi się postaciami napis : Na 90 proc. Rysiu, że załatwimy... _.

Raport Money.pl
*Ogromne przekręty na jednorękich bandytach! * Przepisy zabraniają otwierania małych salonów gier hazardowych. Mimo to liczba automatów wzrosła aż czterokrotnie przez ostatnich pięć lat. Jak to możliwe? Money.pl sprawdził, że obejście surowych przepisów jest dziecinnie proste: żeby zostać właścicielem minikasyna, wystarczy np. zarejestrować działalność gastronomiczną. Czytaj w Money.pl
Tagi: afera hazardowa, afera, hazardowa, reklama, pis, po, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz