Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS wybiera wiceprezesów

0
Podziel się:

Ziobro, Kuchciński, Natalli-Świat - to kandydaci na zastępców Kaczyńskiego.

PiS wybiera wiceprezesów
(PAP/Tomasz Gzell)

Rozpoczęło się posiedzenie Rady Politycznej PiS. Rada ma wybrać dziś trzech wiceprezesów, czterech członków komitetu politycznego i sekretarza generalnego partii.

Kandydatami na wiceprezesów sąZbigniew Ziobro,Marek KuchcińskiiAleksandra Natalli-Świat. Sekretarzem generalnym ma zostaćJarosław Zieliński.Joachim Brudziński, który był jednocześnie przewodniczącym zarządu głównego PiS i sekretarzem generalnym zachowa tylko to drugie stanowisko.

Funkcje trzech wiceprezesów zwolniły się po ustąpieniu Pawła Zalewskiego, Kazimierza Michała Ujazdowskiego iLudwika Dorna. Zalewski i Ujazdowski opuścili PiS, Dorn został w partii, ale nie wycofał decyzji o rezygnacji z funkcji. Według szefa klubu parlamentarnego PiS wszystko wskazuje na to, że na razie były wicepremier postanowił pozostać szeregowym posłem PiS.

Po wyborach trzej politycy krytykowali sposób kierowania PiS-em i domagali się zmian. W ślad za nimi komitet polityczny opuścili takżeJerzy PolaczekiPiotr Krzywicki. Spośród czterech wiceprezesów pozostał tylko jeden -Adam Lipiński.

Na grudniowym Kongresie PiS delegaci potwierdzili w tajnym głosowaniu poparcie dla prezesaJarosława Kaczyńskiego.

Wśród kandydatów do komitetu politycznego, czyli kilkunastoosobowego ścisłego kierownictwa PiS są między innymiJacek KurskiiPaweł Kowal. Według jednego z liderów partii o udział w komitecie politycznym ubiegają się także eurodeputowaniAdam Bielani Michał Kamiński.

Kandydatów na wiceprezesów i członków komitetu zarekomenduje Jarosław Kaczyński, a następnie Rada Polityczna wybierze ich w głosowaniu. Jarosław Kaczyński powiedział, że publikacje na temat próby werbunku Pawła Kowala przez WSI nie będą miały wpływu na jego decyzję. Dodał, że niepokoi go fakt, że medialne doniesienia ukazały się akurat w przeddzień wyborów do komitetu politycznego.

Obrady będą zamknięte dla mediów.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)