Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
20.02.2008 02:24

PKP rozpieszcza posłów

W każdym pociągu 6 miejscówek musi być zagwarantowanych dla parlamentarzystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

_ Dziennik _pisze, że w każdym pociągu 6 miejscówek musi być zagwarantowanych dla parlamentarzystów, przez co w kasach brakuje biletów dla pasażerów.

Zgodnie z rozporządzeniem wydanym jeszcze przez byłego ministra infrastruktury Marka Pola w każdym pociągu objętym rezerwacją miejsc PKP musi w wagonie 1 klasy zarezerwować 4 miejsca dla posłów i 2 dla senatorów.

ZOBACZ TAKŻE:

Dodatkowo w pociągach jadących do i z Warszawy zarezerwowany powinien być też jeden przedział sypialny i 6 miejsc leżących. Tyle że najpóźniej na dwie godziny przed odjazdem pociągu parlamentarzyści muszą tę rezerwację potwierdzić, jeżeli tego nie zrobią, bilety mogą zostać sprzedane. _ _

_ Dziennik _ pisze, że o rezygnacji z przywileju darmowych przejazdów posłowie nawet nie myślą.- _ Ile musiałby płacić za przejazdy poseł dojeżdżający do Warszawy ze Szczecina _ - zastanawia się Tadeusz Cymański, który podróż z rodzinnego Malborka do stolicy spędza w wagonie sypialnym. Zastrzega jednak, że on sam rezerwuje swoje miejsce z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Tagi: pkp, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz