Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Platforma chce rozwiązania KRRiTV

0
Podziel się:

Platforma Obywatelska będzie dążyć do rozwiązania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zapowiedział Jan Rokita. Dodał, że jego ugrupowanie nie akceptuje sposobu, w jaki to ciało zostało powołane. Poinformował także, o próbie sprzedaży Platformie przez PiSmiejsca w KRRiTV w zamian za poparcie innych ustaw.

Platforma chce rozwiązania KRRiTV

Platforma Obywatelska będzie dążyć do rozwiązania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zapowiedział Jan Rokita. Dodał, że jego ugrupowanie nie akceptuje sposobu, w jaki to ciało zostało powołane. Poinformował także, o próbie sprzedaży Platformie przez PiS miejsca w KRRiTV w zamian za poparcie innych ustaw.

Jan Rokita poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość próbowało sprzedać Platformie miejsce w Krajowej Radzie w zamian za poparcie innych ustaw. Dodał, że jego partia takiej propozycji nie przyjęła, w przeciwieństwie do innych ugrupowań.

Polityk powiedział, że sposób powołania Tomasza Borysiuka do Krajowej Rady i Wojciecha Jasińskiego do Krajowej Rady Sądownictwa budzi zastrzeżenia Platformy. Dodał, że te osoby nie powinny zasiadać w tych organach, jeżeli mają być zachowane wysokie standardy rządzenia.

Jan Rokita przypomniał, że Tomasz Borysiuk był w TVP jednym z najbliższych współpracowników Roberta Kwiatkowskiego. Według Jana Rokity, Wojciecha Jasińskiego dyskredytuje natomiast to, że ukrył fakt działalności w PZPR w okresie stanu wojennego, a także odmawiał odpowiedzi na pytania dotyczące tej sprawy.

Jan Rokita ma również bardzo poważne zastrzeżenia do pracy marszałka Sejmu Marka Jurka. Polityk powiedział, że Platforma zlożyła wniosek o jego odwołanie. Rokita wyraził nadzieję, że Marek Jurek podda go pod głosowanie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)