Notowania

debata
26.03.2010 12:36

Platforma dementuje informacje o wygranej Komorowskiego

Nowak: Informacje o wynikach prawyborów to dziennikarski blef.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Nikt w PO nie zna dziś wyników prawyborów, a pojawiające się w mediach przecieki to blefy dziennikarskie _- powiedziałSławomir Nowak, który zasiada w komisji prawyborczej PO. Dodał, że głosy liczy nie komisja a firma zewnętrzna.

Rano radio RMF FM, podało, że dotarło do nieoficjalnych wyników głosowania z których wynika, że Bronisław Komorowski pokonał Radosława Sikorskiego. Według rozgłośni Komorowski dostał dwa razy więcej głosów niż jego rywalRadosław Sikorski. Frekwencja w prawyborach oscylowała wokół 50 procent.

_ __ - Przecieki pojawiające się dzisiaj to blefy dziennikarskie, albo chęć przypodobania się ze strony niektórych dziennikarzy, udając, że mają jakąś szczególną wiedzę _ - skomentował to Sławomir Nowak w Sejmie.

Jak podkreślił, takiej wiedzy nikt dzisiaj w PO nie posiada, włącznie z szefową komisji prawyborczejHanną Gronkiewicz-Waltz, która w sobotę otrzyma wyniki prawyborów po ich przeliczeniu od firmy odpowiedzialnej za to.

_ _Zapewnił też, że nie zna danych dotyczących finalnej frekwencji w głosowaniu. Dopytywany co, jeśli frekwencja nie przekroczy 50 proc., Nowak odparł, że to _ dywagowanie co by było gdyby _. Ocenił jednocześnie, że frekwencja w granicach 50 proc. nie byłaby złą.

Pytany, jak będzie wyglądać sobotnie ogłoszenie wyników prawyborów Nowak poinformował, że rozpocznie się o godz. 11 wystąpieniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, potem wystąpią obaj kandydaci -Bronisław Komorowskii Radosław Sikorski. Głos zabierze też premierDonald Tusk. Wyniki prawyborów zostaną podane m.in. w podziale na regiony, wiek i płeć głosujących. _ Będzie sprawnie dynamicznie - to nie są kongresy PiS-u _ - zapewnił.

Nowak pytany czy poprowadzi kampanię prezydencką kandydata PO, odparł: _ nie jestem człowiekiem, który unika ciężkiej pracy _.

_ - Prowadzenie kampanii wyborczej to potwornie trudne i stresujące zajęcie. Ja w swoim portfolio politycznym mam już jedną kampanię, której byłem szefem. Szczęśliwie wygraną. Na wszystko przyjdzie czas. Trzeba będzie uzgodnić wszystko z kandydatem, zastanowić się nad strategią _ - podkreślił polityk.

Zaznaczył jednocześnie, że jest jeszcze wiele miesięcy do wyborów oraz że kampania prawdopodobnie rozpocznie się _ w okolicach czerwca _.

_ - Do czerwca będzie czas przygotowań do kampanii, żadnych działań ofensywnych rozpoczynać nie będziemy _ - zapowiedział. Nowak kierował zwycięską kampanią Platformy do wyborów parlamentarnych w 2007 roku.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: debata, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz