Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawie połowa Polaków chce rządu PO-PiS

0
Podziel się:

Prawie połowa respondentów - 48 procent - na pytanie czy zagłosowało by na PO-PiS odpowiedziała twierdząco. Przeciwnych takiej koalicji było 42 procent Polaków, a co dziesiąty pytany powiedział, że jeszcze nie wie.

Prawie połowa Polaków chce rządu PO-PiS

*"Rzeczpospolita" publikuje sondaż na temat preferencji wyborczych Polaków. Prawie połowa respondentów - 48 procent - na pytanie czy zagłosowało by na PO-PiS odpowiedziała twierdząco. Przeciwnych takiej koalicji było 42 procent Polaków, a co dziesiąty pytany powiedział, że jeszcze nie wie. *
Jak pisze gazeta, wspólnych rządów dwóch największych partii chcą głównie emeryci, renciści, studenci oraz właściciele firm. Gazeta zapytała też, kogo najchętniej Polacy widzieliby na czele rządu. Najwięcej, bo aż 23 procent poparcia, uzyskał były premier Kazimierz Marcinkiewicz, którego, jak podkreśla dziennik, popierają głównie uczniowie, pracownicy umysłowi i gospodynie domowe.

ZOBACZ TAKŻE:
Marcinkiewicz stanie na czele rządu PO-PiS? Drugie miejsce zajął Donald Tusk (15 procent), jego z kolei jednogłośnie poparła kadra kierownicza i właściciele firm. Trzecie miejsce z poparciem 13 procent zajął Aleksander Kwaśniewski, a czwarte Zbigniew Ziobro z 7-procentowym poparciem. Po sześć punktów procetowych uzyskali; Jarosław Kaczyński, Jan Rokita, Marek Borowski i Andrzej Lepper. Prawie co dziesiąty respondent powiedział, że nie wie, kto powinien stanąć na czele nowego rządu.

Sondaż został przeprowadzony 12 sierpnia na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia, na próbie 500 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)