Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
07.05.2008 13:30

Premier: W Rosji powolna ewolucja

Donald Tusk uważa, że objęcie władzy przez Miedwiediewa nie zmieni stosunków z Rosją

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

PremierDonald Tusknie spodziewa się zasadniczych zmian w stosunkach z Rosją po zaprzysiężeniu w Moskwie nowego prezydenta.

- _ Może to, że Miedwiediew będzie prezydentem, a Putin- premierem spowoduje, że będzie trochę łatwiej odbudowywać te relacje, zobaczymy _ - mówi szef rządu.

Donald Tusk nie sądzi też, aby w najbliższym czasie mogło w Rosji dochodzić do konfliktów pomiędzy premierem a prezydentem. Premier uważa, że w perspektywie najbliższych miesięcy a może nawet lat , nie zaobserwujemy specjalnej dynamiki zmian w Rosji. - _ Będziemy świadkami bardzo powolnej ewolucji _- podkreślił premier Tusk.

Minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskipogratulował nowemu prezydentowi Rosji. W jego ocenie, premier Tusk słusznie zrobił, że w lutym tego roku złożył wizytę w Moskwie.

ZOBACZ TAKŻE:

Sikorski dodał, że Polska jest gotowa do poprawy naszych stosunków. W opinii ministra wybór Dmitrija Miedwiediewa nie wpłynie znacząco na relacje polsko-rosyjskie. - _ Warszawa i Moskwa mają swoje stałe interesy _ - podkreślił szef MSZ..

Tagi: premier, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz