Notowania

katastrofa w smoleńsku
13.04.2010 16:37

Prezydent Kaczorowski zostanie pochowany w sobotę

Pożegnanie odbędzie się w warszawskim kościele Św.Krzyża.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Artur Reszko)

*Od czwartku do soboty w Warszawie potrwają uroczystości pogrzebowe ostatniego prezydenta RP na uchodźstwieRyszarda Kaczorowskiego, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem - poinformowała Archidiecezja Białostocka. *

Jak powiedział rzecznik kurii metropolitalnej białostockiej ks. Andrzej Dębski, oficjalny komunikat w sprawie tych uroczystości nadesłała do kurii w Białymstoku kancelaria prezydenta Kaczorowskiego. W komunikacie nie ma jednak mowy o dacie pogrzebu.

Z wcześniejszych informacji wiadomo jedynie, że prezydent Kaczorowski ma być pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Porządek uroczystości został sporządzony _ według woli _ żony prezydenta Kaczorowskiego, Karoliny Kaczorowskiej.

**[

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/smierc;lecha;kaczynskiego.html )**

Dziś rano marszałek SenatuBogdan Borusewiczinformował, że ciało Ryszarda Kaczorowskiego zostanie sprowadzone do Polski w środę. Tymczasem według komunikatu z białostockiej kurii, tzw. obrzęd funeralny odbędzie się w czwartek w południe na Lotnisku Wojskowym na Okęciu, z udziałem małżonki prezydenta Kaczorowskiego i najbliższej rodziny. Potem kondukt z trumną ulicami stolicy przejedzie do Belwederu.

Tam będzie wystawiona na widok publiczny: od godz. 15.10 do co najmniej 22 w czwartek, oraz od godz. 8 do 17.30 w piątek.

Wieczorem w piątek ciało ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie zostanie przewiezione do kościoła Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie od godz. 18.30 metropolita białostocki abp Edward Ozorowski wraz z innymi biskupami metropolii białostockiej (ze względu na miejsce urodzenia Ryszarda Kaczorowskiego oraz honorowe obywatelstwo Białegostoku) koncelebrować będzie mszę żałobną. Potem odbędzie się tam koncert żałobny, a od godziny 21 dwunastogodzinne czuwanie polskich harcerzy z kraju i zagranicy.

W sobotę o godz. 9 zaplanowane jest liturgiczne pożegnanie Ryszarda Kaczorowskiego, pod przewodnictwem prymasa seniora Józefa Glempa. Dalszy ciąg uroczystości ma być częścią oficjalnej uroczystości żałobnych ku czci wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

Tagi: katastrofa w smoleńsku, pogrzeb, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz