Notowania

ministerstwo środowiska
01.02.2010 19:41

Prezydent mianował nowego ministra środowiska

Andrzej Kraszewski zastąpił na stanowisku Macieja Nowickiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

PrezydentLech Kaczyńskiwręczył Andrzejowi Kraszewskiemu nominację na ministra środowiska. Kraszewski zastąpił na stanowiskuMacieja Nowickiego, który w grudniu 2009 r. złożył dymisję.

_ - Życzę powodzenia na tym stanowisku, szczególnie dzisiaj, gdy problemy ochrony środowiska są przedmiotem zainteresowania społecznego, a przede wszystkim politycznego w skali globalnej _ - powiedział prezydent. Podziękował też Nowickiemu za sprawowanie funkcji ministra.

Podczas nominacji obecny był premierDonald Tusk, który również podziękował Nowickiemu za to, że zgodził się na objęcie stanowiska ministra i wykonał swoje zadania lepiej niż ktokolwiek mógł się spodziewać, czy to była sprawa Rospudy, czy to pakietu klimatyczno-energetycznego.

_ - Te dwa lata (tyle ministrem był Nowicki) odbyły się bez istotnych konfliktów o charakterze ekologicznym czy środowiskowym. To każe wystawić najwyższą ocenę pańskiej działalności _ - dodał. Powiedział, że żałuje odejścia Nowickiego, ale ważna dla niego jest jego rekomendacja na stanowisko Kraszewskiego, dzięki której ma pewność, _ że wszystko będzie dobrze _.

Kraszewski na konferencji powiedział, że jedną z najważniejszych spraw, którymi się zajmie, będą negocjacje w sprawie sprzedaży polskich uprawnień do emisji CO2. Wyjaśnił, że dzięki temu Polska może pozyskać środki na ochronę środowiska.
Zapowiedział również, że wraz z ministrem gospodarki będzie chciał przygotować projekt ustawy, na podstawie której będzie realizowany narodowy program redukcji emisji. Zaznaczył, że zamierza działać na rzecz ochrony klimatu, a będzie to m.in. robić poprzez uświadamianie społeczeństwa o konieczności oszczędzania energii.

Absolutnym priorytetem będzie też - powiedział Kraszewski - kwestia odpadów. Zaznaczył, że chce zbudować _ ramy systemowe, które umożliwią samorządom nowoczesną i zgodną z normami unijnymi i racjami ochrony środowiska gospodarkę odpadami _.

Andrzej Kraszewski:

* [ Schetyna nie wróci do rządu ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;nie;wroci;do;rzadu,17,0,582417.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ministerstwo środowiska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz