Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent: Ujazdowski i Zalewskim chcieli władzy w PiS

0
Podziel się:

Dwaj byli wiceprezesi PiS Kazimierz Ujazdowski i Paweł Zalewski domagali się "wielkiej władzy" w partii, ale nie chcieli ponosić kosztów tej władzy - ocenił prezydent Lech Kaczyński.

Prezydent: Ujazdowski i Zalewskim chcieli władzy w PiS
(PAP/ Paweł Kula)

Dwaj byli wiceprezesi PiSKazimierz UjazdowskiiPaweł Zalewskidomagali się "wielkiej władzy" w partii, ale nie chcieli ponosić kosztów tej władzy - ocenił prezydentLech Kaczyński.

Prezydent odniósł się w ten sposób o decyzji Ujazdowskiego, Zalewskiego iLudwika Dorna, którzy w ubiegłym tygodniu zrezygnowali z funkcji wiceprezesów Prawa i Sprawiedliwości. Wystosowali także list do prezesa partiiJarosława Kaczyńskiegow sprawie zmiany sposobu zarządzania PiS.

ZOBACZ TAKŻE:
Prezydent: Niepodległość nie była cudem"Jeśli chodzi o panów wiceprezesów, ale z pominięciem Ludwika Dorna, to warto zwrócić uwagę, że ich postawa w ciągu ostatnich dwóch lat była taka: z jednej strony roszczenia o bardzo wielką władzę, bardzo wielkie wpływy w partii, a z drugiej - nie będziemy ponosić kosztów władzy. A koszty władzy w PiS-e były olbrzymie. Trwał nieustanny atak, trwało nieustanne obrażanie przywódców PiS-u, tych, którzy sprawowali wtedy władzę. Myślę, że tego rodzaju postawa nie zasługuje na szczególną akceptację" - powiedział Lech Kaczyński.

Zdaniem prezydenta, w mediach funkcjonuje "mit o dyktatorstwie władzy Jarosława Kaczyńskiego w PiS".

"Jarosław Kaczyński zawsze musiał się liczyć to z gorszym nastrojem jednego z wiceprezesów, to z olbrzymimi ambicjami drugiego czy trzeciego i ja mu zawsze doradzałem pod tym względem większą stanowczość. Natomiast wbrew temu, co się mówi, brat działał raczej na zasadzie godzenia, podtrzymywania. No i w końcu to pękło" - mówił Lech Kaczyński.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)