Notowania

Prokurator chce uchylenia immunitetu Marka Łatasa

Poseł PiS może usłyszeć zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Z wnioskiem w sprawie posła PiS wystąpi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód, by postawić mu zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym.

Szef prokuratury Kielce-Zachód Adam Faigel powiedział, że w tej sprawie trwają przesłuchania świadków zdarzenia i gromadzone są materiały. Wynika z nich, że małopolski poseł 25 marca został zatrzymany do kontroli drogowej koło Chęcin (Świętokrzyskie), w czasie której policja stwierdziła w jego organizmie od 0,6 do 0,7 promila alkoholu.

Jak wyjaśnił rzecznik świętokrzyskiej policji nadkom. Krzysztof Skorek, Marek Łatas podczas zatrzymania nie ujawnił patrolowi, że jest parlamentarzystą; fakt iż jest on osobą, którą przed odpowiedzialnością karną chroni immunitet, został ujawniony dopiero później.

Szef klubu parlamentarnego PiSPrzemysław Gosiewskioświadczył w rozmowie z PAP, że kierownictwo klubu _ nagannie podchodzi do przypadków łamania prawa _. Zapowiedział że Łatas dobrowolnie zrzeknie się immunitetu posła.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: przemysław edgar gosiewski, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz