Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radosław Sikorski: Mam skromne wydatki

0
Podziel się

Jako szef MON w poprzednim rządzie Sikorski w ciągu 15 miesięcy wydał 35 tysięcy złotych.

Radosław Sikorski: Mam skromne wydatki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bCYOiSUl

*W ocenie szefa dyplomacjiRadosława Sikorskiego, 35 tysięcy złotych, które wydał w ciągu 15 miesięcy pełnienia przez niego funkcji ministra obrony narodowej, to bardzo skromna suma. *

Dlaczego Sikorski nie znalazł się w raporcie Julii Piterydotyczącym wykorzystania kart kredytowych w administracji rządowej w latach 2006-2007? Sikorski - obecnie szef MSZ - wyjaśnia, że nie było żadnych zastrzeżeń do jego wydatków: - _ Rozmawiałem z panią minister Piterą i uważam, że jej raport jest pożyteczny, bo wszystkim urzędnikom państwowym przypomina, że wydatki mogą być przedmiotem zainteresowania opinii publicznej i przypomina, że będą one skrupulatnie sprawdzane _.

Natomiast - w jego ocenie - 35 tysięcy złotych w ciągu 15 miesięcy urzędowania ministra obrony kraju należącego do Sojuszu Północnoatlantyckiego, czyli średnio 2,5 tysiąca złotych miesięcznie na bilety lotnicze, hotele i restauracje, to _ bardzo skromne wydatki _.

bCYOiSUn

Sikorski powiedział jednocześnie, że wprowadził w resorcie karty kredytowe dlatego, że wcześniej, przy podróżach służbowych, rachunki były regulowane w ten sposób, że szef sekretariatu ministra _ wyciągał gotówkę z szarej koperty _ i _ płacił gotówką w recepcji czy w restauracji _.

- _ Tak, jakbyśmy byli krajem, w którym nie ma kart kredytowych albo którego ministrowie mają tak niską wiarygodność kredytową, że nie posiadają karty kredytowej. Myślę, że to uwłaczało wręcz naszemu wizerunkowi _ - podkreślił Sikorski.

Zarazem powiedział, że jako minister spraw zagranicznych ma więcej podróży zagranicznych, przyjmuje więcej gości zagranicznych i wydaje przyjęcia, bo jest zobowiązany do reprezentowania naszego kraju. - _ I obiecuję wydać znacznie więcej niż 35 tysięcy złotych w ciągu 15 miesięcy, bo to suma mniejsza niż prawie każdy z naszych ambasadorów ma na wydatki reprezentacyjne _ - powiedział Sikorski. Jednocześnie poinformował, że zwiększył fundusze dyspozycyjne naszych ambasadorów.

bCYOiSUt

W ubiegłą środę, na stronach internetowych Kancelarii Premiera ukazał się raport przygotowany przez minister Julię Piterę, dotyczący wykorzystania kart kredytowych w organach administracji rządowej w latach 2006-2007.

Kontroli poddano 17 ministerstw oraz Kancelarię Premiera. Z dokumentu wynika m.in., że istniały _ potencjalne nieprawidłowości _ w zakresie nadzoru nad wykorzystaniem służbowych kart kredytowych, a także, iż dochodziło do przypadków płacenia kartami za wydatki, których służbowy charakter był - _ mało prawdopodobny lub wręcz wykluczony _.

bCYOiSUO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)