Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rewolucyjny pomysł w PiS: Będzie współpraca z PO?

0
Podziel się:

Inicjatywę prezesowi PiS miał zgłosić Paweł Poncyljusz.

Rewolucyjny pomysł w PiS: Będzie współpraca z PO?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Paweł PoncyljuszzaproponowałJarosławowi Kaczyńskiemunawiązanie współpracy z PO_ _. *

Poseł przygotował listę trzydziestu projektów, które chciałby przeforsować razem z Platformą - informuje tygodnik _ Wprost _ na swojej stronie internetowej. – _ Mamy biegać do Platformy po pozwolenie na ustawy i wyczekiwać w ich przedpokoju? Nie rozumiem Pawła _ – komentuje poseł PiSMarek Suski.

Z ustaleń _ Wprost _ wynika, że Poncyljusz złożył swoją propozycję miesiąc temu. Za pośrednictwem szefowej klubu PiSGrażyny Gęsickiejprzekazał Jarosławowi Kaczyńskiemu listę tematów, w których partia mogłaby współpracować z Platformą.

Czytaj blog Pawła Poncyljusza na bblog.pl.
Wśród nich są m.in. informatyzacja służby zdrowia, ulgi dla pracodawców zatrudniających na pół etatu młode matki, nowelizacja prawa konsumenckiego i ustawy o spółdzielniach oraz likwidacja części pozwoleń budowlanych. – _ Czekam na akceptację prezesa _ – mówi tygodnikowi Poncyljusz.

Ale reszta polityków partii nie jest zachwycona tym pomysłem. – _ Decyzja w tej sprawie należy oczywiście do prezesa, ale nie słyszałem, żeby opozycja uzgadniała swoje pomysły z koalicją. Chyba że w czasach PRL, kiedy funkcjonowało pojęcie konstruktywnej opozycji _– ironizuje Suski.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie odpowiedz prezesa partii. Dziennikarze ustalili jedynie, że Kaczyński podchodzi do inicjatyw Poncyljusza _ z rezerwą _.

Poncyljusz kilka tygodni miał zorganizować dla grupy młodych polityków spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem zatytułowane _ PiS – partia schyłku czy przyszłości? _ _ - Poncyljusz zakłada frakcyjkę _ – skwitował to wówczas Jarosław Kaczyński na jednym z zamkniętych spotkań kierownictwa partii.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)