Notowania

usa
25.08.2008 14:53

Rice z pokojową misją w Izraelu

Amerykańska sekretarz stanu przyleci dziś wieczorem do Jerozolimy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Amerykańska sekretarz stanu przybędzie pod wieczór do Jerozolimy, gdzie będzie rozmawiać o układzie pokojowym między Izraelem i Palestyńczykami.

W trakcie 36-godzinnej wizyty, Condoleeza Rice spotka się też w Ramallah z umiarkowanym przywódcą palestyńskim Mahmudem Abbasem.

Condoleeza Rice stara się - zgodnie z ustaleniami z Annapolis - doprowadzić jeszcze w tym roku do podpisania ostatecznego układu pokojowego między Izraelem i Palestyńczykami.

Izrael zwolnił dziś rano blisko 200 palestyńskich więźniów, chcąc wykazać w ten sposób dobrą wolę wobec Mahmuda Abbasa i jednocześnie wzmocnić jego pozycję w konfrontacji z Hamasem.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Czy będzie przełom na Bliskim Wschodzie? ]( http://news.money.pl/artykul/czy;bedzie;przelom;na;bliskim;wschodzie,52,0,297012.html )
* [ Izrael zaprzecza próbom negocjacji z Hamasem ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;zaprzecza;probom;negocjacji;z;hamasem,221,0,331229.html )
* [ Rice chce pogodzić Izrael i Palestyńczyków ]( http://news.money.pl/artykul/rice;chce;pogodzic;izrael;i;palestynczykow,139,0,325771.html )

Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z tematów rozmów z panią Rice będzie propozycja Kairu, aby rozmieścić w Strefie Gazy 3000 żołnierzy egipskich.

Strona izraelska nie określiła jeszcze swojego stanowiska w tej sprawie, natomiast Hamas, zgodnie z przewidywaniami, stanowczo się na to nie zgadza.

Propozycje Kairu prawdopodobnie będą omawiane też jutro, gdy minister obrony Izraela Ehud Barak odwiedzi egipskiego prezydenta Hosni Mubaraka w jego letniej rezydencji w Aleksandrii.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz