Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
27.11.2007 11:20

Rosja spiera się z Indiami o cenę lotniskowca

Moskwa i Delhi spierają się o termin dostawy i cenę za jaką Rosja sprzeda Indiom lotniskowiec ,,Admirał Gorszkow".

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Moskwa i Delhi spierają się o termin dostawy i cenę za jaką Rosja sprzeda Indiom lotniskowiec ,,Admirał Gorszkow". *

Kontrowersje dotyczą rosyjskich żądań finansowych oraz niedotrzymywania przez Rosjan terminów dostawy okrętu. W tym tygodniu rozbieżności te będą przedmiotem kolejnej rundy rozmów indyjsko-rosyjskich.

ZOBACZ TAKŻE:
Rosja wybuduje Indiom cztery reaktory jądrowe
Podpisany w roku 2004 kontrakt przewidywał, iż za sumę półtora miliarda dolarów Rosja dostarczy Indiom zmodernizowany lotniskowiec ,,Admirał Gorszkow".

Termin zakończenia prac przewidzianych kontraktem wyznaczony został na koniec roku 2007 lub początek 2008. Rosjanie zażądali jednak w ostatnich miesiącach renegocjacji kontraktu.

Według strony rosyjskiej, Indie będą musiały zapłacić dodatkowo ponad miliard dolarów za ukończenie prac remontowych. Jednocześnie jest już jasne, że Rosjanie nie będą w stanie ukończyć remontu przed rokiem 2010, a nawet 2011.

ZOBACZ TAKŻE:
Indie: Atomowy sojusz z Rosją wciąż niepewnyW tej sytuacji indyjski resort obrony został zmuszony do rozpoczęcia renegocjacji kontraktu. Rozmowy były prowadzone już kilkakrotnie, ale nie przyniosły żadnych rezultatów.

Wśród indyjskich ekspertów zbrojeniowych narastają od pewnego czasu wątpliwości co do słuszności tak ścisłej współpracy z Rosją w zakresie uzbrojenia. Zwracają oni uwagę na częste opóźnienia w dostawach części zamiennych do rosyjskiego uzbrojenia używanego przez armię indyjską oraz ciągłe podnoszenie cen przez rosyjskich producentów broni.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz