Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd zajmie się ustawą medialną

0
Podziel się:

Politycy PO i SLD będą rozmawiać w przyszłym tygodniu o nowej ustawie medialnej.

Rząd zajmie się ustawą medialną
(PAP/EPA)

Politycy Platformy Obywatelskiej i SLD będą rozmawiać o nowej ustawie medialnej, zapowiedziałZbigniew Chlebowskiz PO. W przyszłym tygodniu politycy Platformy Obywatelskiej mają przedstawić nowy projekt ustawy.

Zbigniew Chlebowski szef klubu parlamentarnego PO powiedział, że rozmowy będą prowadzone w celu uzgodnienia szczegółów nowej ustawy. Podkreślił, że jeżeli na etapie prac nie dojdzie do porozumienia z SLD, to projekt na pewno nie trafi do Sejmu.

Wojciech Olejniczakz SLD powiedział, że porozumienie w tej sprawie między PO i SLD jest możliwe. Jeżeli PO przedstawi projekt ustawy, w którym będą także uwzględnione propozycje Lewicy, to SLD będzie głosowało za przyjęciem ustawy.

Wojciech Olejniczak dodał, że SLD poprze ustawę jeśli będzie ona gwarantowała między innymi niezależność mediów publicznych od polityków.

Projekt nowej ustawy medialnej autorstwa Ministerstwie Kultury zakłada między innymi, że TVP i Polskie Radio zostaną postawione w stan likwidacji i powstaną nowe spółki.

Abonament miałby zostać zastąpiony przez Fundusz Zadań Publicznych, który przyznałby mediom publicznym pieniądze na realizację tak zwanych licencji programowych. Wśród proponowanych zmian jest połączenie w jedną spółkę Radia i Telewizji.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)