Notowania

Andrzej Lepper
20.06.2008 13:38

Seksafera: Nie będzie zmiany sędziego

Zdaniem obrońców Andrzeja Leppera proces nie jest prowadzony bezstronnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Piotrkowski sąd odrzucił wniosek obrony oskarżonych w _ seksaferze _ lidera Samoobrony Andrzeja Lepperai byłego posłaStanisława Łyżwińskiegoo zmianę składu sądu i wyłączenie sędzi orzekającej w tej sprawie.

Obrona złożyła kilka wniosków, m.in. o wyłączenie z procesu sędzi przewodniczącej i rozszerzenie składu sędziowskiego. Zapowiedziała też skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, jeżeli sąd nie uwzględni wniosku.

Obrona twierdziła m.in., że sędzia jest nieobiektywna, bo nie uwzględnia niektórych wniosków formalnych obrony, bądź uchyla niektóre pytania. O braku bezstronności miał też świadczyć fakt, że sąd uznał, iż nie ma podstaw by sprawę rozpoznawać w składzie powiększonym czy też, że wydał postanowienie o niejawności procesu.

Przewodniczący III wydziału karnego SO sędzia Jacek Gasiński, który rozpoznawał wniosek, uznał, że nie ma żadnych podstaw by wątpić w bezstronność sędziego.

- _ Tego rodzaju argumenty w żaden sposób nie uzasadniają stwierdzenia, że zachodzi uzasadniona wątpliwość co do bezstronności sędziego. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że zasadniczą ideą złożenia tego wniosku jest chęć przedłużenia postępowania rozpoznawczego w tej sprawie _ - powiedział sędzia Gasiński.

Obecny w sądzie lider Samoobrony Andrzej Lepper przypomniał, że już wcześniej obrona zapowiadała, że chce by skład sędziowski był trzyosobowy.

- _ Sprawa jest naprawdę bardzo poważna, tą sprawą żyło społeczeństwo polskie kilkanaście miesięcy i tak skomplikowaną sprawę prowadzi sąd w jednoosobowym składzie. Dodatkowo znaleźliśmy dokumenty, że pani sędzia już w jednym z wątków tej sprawy orzekała. Przedłużała areszt dla Popeckiego (radnego skazanego już w seksaferze - PAP). Jakże tu obiektywizm, skoro już ktoś ma wyrobione zdanie na ten temat? _ - mówił Lepper. Jego zdaniem, sąd nie nagrywa tej sprawy dla własnych potrzeb, bo _ czegoś się boi _.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Ruszył proces w sprawie seksafery ]( http://news.money.pl/artykul/ruszyl;proces;w;sprawie;seksafery,84,0,340308.html )
* [ Lepper i Łyżwiński zeznają w sprawie seksafery ]( http://news.money.pl/artykul/lepper;i;lyzwinski;zeznaja;w;sprawie;seksafery,218,0,340186.html )
Tagi: Andrzej Lepper, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz