Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sikorski chce pogodzić Juszczenko i Tymoszenko

0
Podziel się:

Szef MSZ będzie próbował ich przekonać do utworzenia stabilnej koalicji.

Sikorski chce pogodzić Juszczenko i Tymoszenko
(PAP/Radek Pietruszka)

Szef naszej dyplomacjiRadosław Sikorskibędzie próbował przekonać prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę i premier Julię Tymoszenko do utworzenia stabilnej koalicji.

Według _ Dziennika _ 16-go stycznia minister ma pojechać do Kijowa. Najprawdopodobniej będzie on pierwszym przedstawicielem Unii, który podejmie bezpośrednie rozmowy z przywódcami Ukrainy od kiedy 1 stycznia Kreml wstrzymał dostawy gazu dla naszego wschodniego sąsiada.

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer podkreślił, że trzy dni przed odlotem do Kijowa Sikorski spotka się z szefami dyplomacji Unii. Będzie więc mógł na Ukrainie przedstawić prezydentowi Juszczence i premier Tymoszenko stanowisko całej Unii.

ZOBACZ TAKŻE:

Proszący o zachowanie anonimowości wysoki rangą polski dyplomata przyznał w rozmowie z _ Dziennikiem _, że Ukrainie grozi podporządkowanie przez Kreml. Dlatego minister Sikorski musi jego zdaniem przekonać Ukraińców do opamiętania się i odtworzenia prawdziwej koalicji _ Pomarańczowych _.

Jeśli nie posłuchają oni sugestii polskiego ministra, na dziesięciolecia mogą pożegnać się z integracją z Zachodem - pisze gazeta.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)