Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski: Polska postawi na obronność

0
Podziel się

Skuteczna polityka obronna będzie priorytet polskiej prezydencji w UE, w II połowie 2011 roku.

Sikorski: Polska postawi na obronność
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEhKlfWZ

Okres polskiej prezydencji w UE, w II połowie 2011 roku, powinien zostać wykorzystany do wypracowania skutecznej polityki obronnej Unii - uważa szef MSZRadosław Sikorski. Minister wygłosił w poniedziałek wykład dla studentów Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

_ - Osobiście jestem zwolennikiem ściślejszej, mocniejszej polityki obronnej UE _ - podkreślił Sikorski. Jak zaznaczył, to jego osobista ocena, która nie jest oficjalnym stanowiskiem rządu.

_ - Siłę dyplomatyczną największej gospodarki na świecie powinniśmy wesprzeć siłą zbrojną, aby nie dochodziło w Europie do czystek etnicznych, gdzie giną setki tysięcy ludzi, a my musimy prosić o wsparcie Amerykanów, bo sami nie jesteśmy w stanie nic zrobić. To się nie może powtórzyć _ - przekonywał Sikorski.

bEhKlfXb

Jak zaznaczył, jest przeciwnikiem przekształcania UE w _ superpaństwo _, ale jest zwolennikiem tworzenia z niej _ supermocarstwa _.

- _ Sprawy kultury, wykształcenia, obyczajów, religii - w tych wszystkich sprawach powinniśmy zachować autonomię, prawo decydowania za siebie na poziomie narodowym, na zawsze. Co więcej, to powinno być w traktatach na zawsze. W innych kwestiach uzyskujemy jako państwo i naród olbrzymie korzyści, działając poprzez UE _ - podkreślił Sikorski.

bEhKlfXC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)