Notowania

donald tusk
24.01.2008 15:35

Sikorski: W 2011 prezydentem będzie Tusk

Szef MSZ jest spokojny o przyszłą współpracę rządu z prezydentem w czasie pierwszej polskiej prezydencji w UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Szef MSZ jest spokojny o przyszłą współpracę rządu z prezydentem w czasie pierwszej polskiej prezydencji w UE. *

Minister Sikorski na spotkaniu z posłami z komisji ds. UE - pytany o ewentualne konflikty na linii prezydent-rząd - przypomniał, że polskie przewodnictwo wypada w roku 2011.

"Jako członek Platformy Obywatelskiej zakładam, że prezydentem będzie już wtedy Donald Tuski, co za tym idzie, ta współpraca z rządem będzie układała się bardzo harmonijnie" - powiedział Sikorski. Jego wypowiedź wywołała poruszenie wśród posłów.

"Mówiąc poważnie, to będą też wybory w międzyczasie, więc to różnie może być, choć ja zakładam, że wybory też wygra Platforma" - dodał szef MSZ.

*Sikorski: Traktat już wkrótce w Sejmie *

Minister spraw zagranicznychRadosław Sikorskiwkrótce zamierza też przesłać do Sejmu Traktat Reformujący Unię Europejską. Minister powiedział też, że nie ma planów wycofania się Polski z tzw. protokołu brytyjskiego do Karty Praw Podstawowych.

"Rząd chce ratyfikować traktat (lizboński) bez zbędnej zwłoki. W tej chwili doprecyzowujemy uzasadnienie do traktatu" - powiedział Sikorski odpowiadając na pytania członków sejmowej komisji ds. UE .

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz