Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski zostanie wicepremierem?

0
Podziel się:

Janusz Palikot wróży awans szefowi MSZ, o zaniedbanie oskarża Grzegorza Schetynę.

Sikorski zostanie wicepremierem?
(kprm.gov.pl)

*Radosław Sikorskiwyszedł z prawyborów wzmocniony, premier musi mu dać gwarancję bezpieczeństwa - uważaJanusz Palikotz PO. Nie wykluczył też, że szef MSZ zostanie wicepremierem. Ale, jak dodał, musi przetrwać swoją porażkę zBronisławem Komorowskim. *

Sikorski - zdaniem posła - wyszedł wzmocniony z dwóch powodów._ - Po pierwsze, żeby chronić ideę prawyborów premierDonald Tuskmusi mu dać gwarancję bezpieczeństwa; nawet awansu. No i jednak był to człowiek, który kilka miesięcy był zupełnym marginesem PO, z poparciem rzędu kilku procent. Wynik, który wszyscy komentują jako porażkę jest jednak bardzo dobrym wynikiem. Startując z 4 czy 5 punktami poparcia i dojście do 30 kilku proc.to bardzo dobry wynik _ - powiedział Palikot.

Pałka: Zwycięzcą prawyborów w Platformie jest Tusk
Jak dodał, jeśli szef MSZ _ przeżyje _ trudny moment jakim jest dla niego przegrana z Komorowskim, jego pozycja w sensie politycznym bardzo się umocni. Zaznaczył też, że wiele wskazuje, iż może objąć stanowisko wicepremiera.

Palikot pytany o niską frekwencję w prawyborach PO powiedział, że _ nie ocenia tego jako bardzo złego wyniku _ a jako wynik niezadowalający. Stwierdził też, że odpowiedzialny za to jest sekretarz generalny POGrzegorz Schetyna.

_ - Albo ludzie są nauczeni zachowań aktywnych wewnątrz partii albo nie. Jeśli są nauczeni to stawiają się do prawyborów. Jest to pytanie do sekretarza generalnego o wyjaśnienia, przedstawienia powodów dlaczego tak się stało. To jest też pytanie do władz partii, jak temu przeciwdziałać _ - dodał polityk.

Pytany o konsekwencje jakie powinny być wyciągnięte w stosunku do Schetyny dodał: _ Moim zadaniem nie nadaje się na sekretarza generalnego partii. Dlatego właśnie, że ta frekwencja, która powinna być ambicją Platformy Obywatelskiej, sekretarza generalnego - powinna być w granicy siedemdziesięciu kilku proc, a nie 50 proc. _ - dodał.

Zaznaczył jednak również, że jeśli będą zapowiedziane przez premiera prawybory na szefa partii, Schetyna powinien kandydować i _ nie powinien stchórzyć _.

Według Palikota to Schetyna jest też najbardziej prawdopodobnym następcą Komorowskiego na stanowisku marszałka Sejmu. W rozmowie z dziennikarzami ocenił, że Komorowski będzie pełnił tę funkcją _ do momentu realnych wyborów prezydenckich czyli do września _. _ - Dlaczego Schetyna? To dla niego duży awans za zasługi dla partii; po tylu latach objęcie tak ważnej funkcji. Duży awans ale też decyzja o tym, by nie pełnił dalej funkcji sekretarza generalnego partii _ - powiedział Palikot.
* ZOBACZ TAKŻE:
* Rewolucyjny pomysł w PiS: Będzie współpraca z PO?
* Komorowski zaskoczył dobrym wynikiem
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)