Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
24.02.2006 00:02

Skarbnik PiS-u autorem tajemniczej listy Kaczyńskiego

"Rzeczpospolita" ustaliła, że skarbnik PiS Stanisław Kostrzewski jest autorem głośnej listy kandydatów do władz spółek skarbu państwa, którą dysponuje Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rzeczpospolita" ustaliła, że skarbnik PiS Stanisław Kostrzewski jest autorem głośnej listy kandydatów do władz spółek skarbu państwa, którą dysponuje Jarosław Kaczyński. Dziennik podkreśla, że nieznany publicznie Kostrzewski rozdaje dziś karty w polskiej gospodarce.

"Rzeczpospolita" przypomina, że na tak zwanej "liście 30" znajdują się między innymi profesorowie, absolwenci i pracownicy warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Po weryfikacji mają objąć stanowiska we władzach spółek państwowych.
Kostrzewski przyznaje w rozmowie z dziennikiem, że zna nazwiska profesorów i doktorów, którzy znają się na zarządzaniu i byliby przydatni w spółkach skarbu państwa.

"Potrafię ocenić, kto się nadaje do takiej pracy" - mówi Kostrzewski, który kiedyś studiował na tej uczelni.

"Rzeczpospolita" pisze, że jest on mistrzem drugiego planu. Określa go jako technokratę bez ambicji politycznych, za to z z ogromnymi politycznymi wpływami.

Według dziennika Jarosław i Lech Kaczyńscy mają do Kostrzewskiego ogromne
zaufanie. Rozmówcy "Rzeczpospolitej" z kręgów politycznych i biznesowych umieszczają go w gronie kilku osób, które podejmują kluczowe decyzje w PiS. Określają go mianem szarej eminencji.

Tagi: pis, kostrzewski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz