Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD podsumowuje połowę kadencji samorządu

0
Podziel się

SLD nie chce tworzenia przy samorządach gabinetów politycznych.

SLD podsumowuje połowę kadencji samorządu
(PAP/Stefan Kraszewski)
bDnmFsKt

Kilkuset samorządowców i działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej podsumowuje w Warszawie połowę kadencji samorządu. Rozmawiają o tym, co się udało a co nie, a także na temat wykorzystania środków unijnych.

Wiceprzewodnicząca SLDKatarzyna Piekarskapoinformowała, że w czasie konwencji zostanie powołany zespół, który będzie się zajmował przygotowaniem następnych wyborów samorządowych.

Samorządowcy dyskutują także o przyjętej przez Sejm ustawie umożliwiającej tworzenie przy przedstawicielach władzy samorządowej gabinetów politycznych. Wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast będą mogli zatrudniać od trzech do maksymalnie siedmiu asystentów lub doradców. Zdaniem Katarzyny Piekarskiej, to nie jest dobre rozwiązanie dla samorządów.

bDnmFsKv

Otwierając konwencję przewodniczący partiiGrzegorz Napieralski[na zdjęciu] powiedział, że Sojusz Lewicy Demokratycznej chce rozwiązać problemy w lokalnej skali, a najlepiej, czego potrzebuje gmina, region czy miasto wiedzą samorządowcy.

Grzegorz Napieralski podkreślił, że w 2007 roku jego partia szła z głową odwróconą do tyłu, wpatrzoną w przeszłość. I - jak dodał - Sojusz Lewicy Demokratycznej nie zauważył, że ten czas już minął.

Przewodniczący partii wyraził jednak nadzieję, że historia doceni wysiłek bezkrwawej rewolucji, dzięki której mamy perspektywy wejścia do strefy euro i zamiast demokracji fasadowej - prawdziwą. _ Historia doceni nie tylkoLecha Wałęsę, ale także generałaWojciecha Jaruzelskiego- dodał Napieralski. _

bDnmFsKW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)