Notowania

sniadek
12.03.2010 09:06

Śniadek może poprzeć kandydata na prezydenta

Solidarność jednak nie będzie brać aktywnego udziału w kampanii parlamentarnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Przewodniczący Solidarności zapewnił, że związek nie będzie brał aktywnego udziału w kampanii wyborczej do parlamentu.

Janusz Śniadek _ _ zaznaczył jednak, że w wyborach prezydenckich związek nie wyklucza udzielenia poparcia dla jednego z kandydatów. W radiowej _ Trójce _przyznał, że przyjął zaproszenie na kongres PiS, ale podkreślił, że uczestniczył w nim tylko po to, by przebić się na forum publicznym z postulatami Solidarności m.in. w kwestiach dotyczących służby zdrowia. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość ma tę samą wrażliwość na kwestie społeczne co Solidarność.

Janusz Śniadek wyjaśnił, że Solidarność jest przede wszystkim związkiem zawodowym, a nie ugrupowaniem politycznym, i walczy o prawa pracowników.

Zauważył, że w rozwoju państwa w ostatnim dwudziestoleciu dużo się mówi o gospodarce, a mało o ludziach, którzy tę gospodarkę tworzą. Zwrócił uwagę, że w ostatnim roku pracę straciło 600 tysięcy osób.

Przewodniczący Solidarności odnosząc się do rocznicy podpisania porozumień sierpniowych zapewnił, że obchody odbędą się niezależnie od tego, czy Lech Wałęsa zdecyduje się wziąć w nich udział.

ZOBACZ TAKŻE:

* **[ Śniadek: Nie ma zgody na filozofię "tylko frajer płaci ZUS" ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/sniadek;nie;ma;zgody;na;filozofie;tylko;frajer;placi;zus,248,0,593400.html )**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
Tagi: sniadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz