Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u

0
Podziel się:

Tegoroczna kampania ogranicza się do obrzucaniu błotem i odwoływania się do niskich instynktów wyborców.

Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u
(PAP/JACEK TURCZYK)
bFgezDpN

Ojciec Rydzyk ze słynną kwestią o czarownicy, Janusz Kaczmarek zatrzymywany przez ABW, strajkujące pielęgniarki, a w tle wypowiedz premiera - "Głodówka, to nie jest niezjedzenie" kolacji" oraz wypowiedź prezydenta Lecha Kaczyńskiego: "Spieprzaj dziadu" - to ujęcia z nowych spotów wyborczych PO. Platforma zaprezentowała pierwsze trzy reklamówki.

Emisja pierwszych spotów zbiegnie się z konwencją wyborczą Platformy w Gnieźnie.

To nie przypadek. Wyborcze otwarcie w Gnieźnie, pierwszej stolicy Polski, miejscu koronacji Bolesława Chrobrego, ma być skontrastowane ze spotem o ojcu Tadeuszu Rydzyku, którego Platforma w tej kampanii nie zamierza oszczędzać.

bFgezDpP

ZOBACZ TAKŻE:

> Przez tak prowadzoną kampanię PO przegra wybory - komentarz Money.pl"Prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Jak zabijać ludzi to sama się podstaw" - w tle pierwszego spotu słychać głos dyrektora Radia Maryja, na ekranie widać jego twarz. Potem pojawia się Donald Tusk: "Dla PiS niektórzy ludzie są nietykalni. Zmienimy to. By żyło się lepiej. Wszystkim" - mówi szef PO.

Zobacz pierwszy wyborczy spot Platformy

Druga reklamówka: pielęgniarki - strajkujące przed kancelarią premiera - śpiewają hymn; jedną z nich sanitariusze na noszach transportują do karetki. W tle głos premiera Kaczyńskiego, który, komentując rozpoczęcie głodówki przez pielęgniarki powiedział, że "głodówka, to nie jest niezjedzenie kolacji". "PiS jest partią pogardy i agresji. Zmienimy to. Czas na spokój i szacunek" - obiecuje w spocie Komorowski.

Zobacz kolejny spot PO

Kolejny spot koncentruje się na Januszu Kaczmarku. Na jednym z ujęć Kaczmarek w Pałacu Prezydenckim odbiera nominację na szefa MSWiA, kolejny kadr - to zatrzymanie byłego ministra przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. "To PiS stworzył brudny układ władzy. Czas podjąć prawdziwą walkę z korupcją i przestępcami" - zapowiadają w dwóch wersjach spotu Jan Rokita i Julia Pitera.

bFgezDpV
Obejrzyj wersję sporu wyborczego z Julią Piterą

ZOBACZ TAKŻE:

> Partie mają program. Telewizyjny - komentarz Money.plPlatforma nie zdecydowała jeszcze czy wyemituje spot z fragmentem kontrowersyjnej wypowiedzi premiera Kaczyńskiego z gdańskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości: "My jesteśmy tam gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO".

PO przygotowała też kolejny billboard, po serii czarno-białych z hasłami: "oszczerstwa", "pogarda", "agresja" i podpisem: "Rządzi PiS, a Polakom wstyd".

bFgezDpW

Na nowym billboardzie - już w kolorowej konwencji - pojawiają się liderzy Platformy, którzy będą twarzami jej kampanii: Donald Tusk, Jan Rokita, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bronisław Komorowski i Julia Pitera.

W czwartek swój spot wyborczy przedstawiło PiS. Spot zatytułowany "Niedawno temu w Polsce" jest utrzymany w konwencji filmu gangsterskiego, przedstawia bogatego biznesmena korumpującego polityków. Jednak ze spotu wynika, że nawet Prawo i Sprawiedliwość nie jest wolne od korupcji - kliknij tutaj, aby zobaczyć reklamówkę PiS-u.

bFgezDqq
wybory
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)