Notowania

polska
06.06.2008 12:31

Spotkanie prezydentów Polski i Słowacji

Politycy omówią kwestię współpracy energetycznej i obsady stanowisk w UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydenci Polski i Słowacji rozmawiają w Warszawie o współpracy energetycznej, w ramach Grupy Wyszhradzkiej i Unii Europejskiej oraz o kwestiach bezpieczeństwa.

Ivan Gaszparovicz przebywa w Polsce z oficjalną wizytą, w ramach której odwiedzi Warszawę, Gdańsk i Juratę.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Unia chce Słowacji w strefie euro ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/unia;chce;slowacji;w;strefie;euro,195,0,346307.html )
* [ Orłowski: Euro na Słowacji może niepokoić ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/orlowski;euro;na;slowacji;moze;niepokoic,177,0,341425.html )

Prezydenci poruszą między innymi temat gazociągu Odesa-Brody-Płock, a także kwestie obsady nowych unijnych stanowisk, po wejściu w życie na początku przyszłego roku Traktatu z Lizbony. 1 stycznia 2009 roku to dla Słowacji ważna data, bowiem tego dnia kraj ten wejdzie do strefy euro. Słowacja będzie pierwszym krajem Europy Wschodniej, w którym narodową walutę zastąpi euro.

Prezydent Gaszparovicz spotka się również z premieremDonaldem Tuskiemi marszałkiem SenatuBogdanem Borusewiczem. Jutro odwiedzi Gdańsk, a po południu motorówką dowódcy Marynarki Wojennej popłynie na Hel.

Tagi: polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz