Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
16.09.2006 10:24

Stany Zjednoczone uszczelniają granice

Amerykański Kongres przegłosował kolejne środki uszczelnienia granic, mające zabezpieczyć USA przed terroryzmem i nielegalną imigracją.

Podziel się
Dodaj komentarz

W czwartek Senat jednogłośnie uchwalił ustawę o wzmocnieniu ochrony portów, kolei i komunikacji miejskiej, kosztem ponad 5 miliardów dolarów w ciągu najbliższych sześciu lat.

Ustawa przewiduje m.in. zainstalowanie w największych portach elektronicznych wykrywaczy promieniowania radioaktywnego i wzywa dyrekcje portów na całym świecie do poprawy kontroli przemytu broni w kontenerach. Sankcjonuje poza tym wyrywkowe kontrole pasażerów i ich bagażu na niektórych stacjach kolejowych w USA.

Izba Reprezentantów uchwaliła wzniesienie na granicy z Meksykiem wzmocnionego ogrodzenia z betonu i metalu, długości około 1100 km. Ma to być środek nie tylko przeciw nielegalnym imigrantom, lecz także terrorystom.

Izba przegłosowała już taki projekt w grudniu, ale jako część szerszej ustawy o reformie imigracji, która utknęła wskutek sporów o proponowany przez prezydenta George'a Busha program legalizacji tymczasowej pracy nielegalnych imigrantów.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz