Notowania

sld
31.03.2010 06:48

Szmajdziński ma pomysł na Cimoszewicza

Senator ma zostać szefem nowej rady zajmującej się tematyką unijna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jerzy Szmajdzińskipo Wielkiejnocy ma zgłosić pomysł powołania rady sejmowo-senackiej. Nowe gremium miałoby się zajmować unijną perspektywą finansową na lata 2014-2020.

Zdaniem polityka z bliskiego otoczenia przewodniczącego SLD na czele nowej rady miałby stanąć senatorWłodzimierz Cimoszewicz, który od miesiąca jest do tego namawiany przez Szmajdzińskiego. Ostatnia rozmowa między Szmajdzińskim a Cimoszewiczem miała miejsce tydzień temu. Były szef MSZ miał się zgodzić na propozycję pokierowania radą.

Przeciwne pomysłowi są Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Przychylnie do inicjatywy odnosi się Prawo i Sprawiedliwość - czytamy w dzienniku _ Polska. _

Tymczasem Szmajdziński zaprzecza, jakoby był inicjatorem powołania rady sejmowo-senackiej. Polityk SLD powiedział w rozmowie z _ Sygnałami Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że nic nie wie o tej inicjatywie.

POSŁUCHAJ JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO:

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Polityk SLD w koalicji z PiS byłby świnią ]( http://news.money.pl/artykul/polityk;sld;w;koalicji;z;pis;bylby;swinia,159,0,597919.html )
* [ O czym rozmawiał premier z Cimoszewiczem? ]( http://news.money.pl/artykul/o;czym;rozmawial;premier;z;cimoszewiczem,2,0,587010.html )
Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz