Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szybki internet w każdej gminie. Tusk: za 5 lat

0
Podziel się:

Raport Polska 2030 opisuje 10 najważniejszych wyzwań dla naszego kraju.

Szybki internet w każdej gminie. Tusk: za 5 lat
(PAP/Radek Pietruszka)

- _ W ciągu 5 lat trzeba zapewnić każdej gminie dostęp do szerokopasmowego internetu i zorganizować gminne centra pomocy społecznej _- powiedziałDonald Tusk.

Premier zapowiedział to w czasie prezentacji aportu _ Polska 2030. Wyzwania rozwojowe _, który przygotował zespół kierowany przez ministraMichała Boniego.

Dokument opisuje 10 najważniejszych wyzwań, jakie staną przed Polską w najbliższym 20-leciu. Premier powiedział, że raport ma pomóc w opracowaniu konkretnych planów działania w poszczególnych dziedzinach. Do tej pory bowiem, zdaniem premiera, nie tworzono na podstawie analiz konkretnych planów.

Donald Tusk dodał, że przekazał raport prezydentowi. Wyjaśnił, że podejmowanie strategicznych dla kraju decyzji wymaga współdziałania wszystkich sił politycznych.

Premier powiedział, że zapewnienie każdej gminie dostępu do szerokopasmowego internetu oraz zorganizowanie gminnych ośrodków pomocy społecznej i wolontariatu, wiąże się z niwelowaniem różnic w poziomie życia między różnymi regionami kraju.

Z raportu wynika, że jeśli nie podejmie się przeciwdziałań, to do roku 2030 różnica między poziomem życia w Trójmieście i na Lubelszczyźnie zwiększy się dwukrotnie.

Autorzy raportu twierdzą, że w 2030 roku będzie w Polsce 2 miliony ludzi powyżej 80 roku życia. Oznacza to - jak powiedział premier Tusk - że trzeba będzie zawczasu zapewnić im godne warunki życia. Wiąże się z tym odblokowanie aktywności zawodowej, w tym także zmiany w systemie ubezpieczeń.

internet
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)