Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trybunał rozstrzygnie kto pojedzie na szczyt UE?

0
Podziel się:

Politycy spierają się, czy TK powinien decydować o tym, kto ma reprezentować Polskę.

Trybunał rozstrzygnie kto pojedzie na szczyt UE?
(PAP/Jacek Turczyk)
bEUgrrGt

Politycy spierają się, czy TK powinien decydować o tym, kto ma reprezentować Polskę.

Szef gabinetu politycznego premieraSławomir Nowakzapowiedział, że w kwestii sporu wokół tego, kto ma reprezentować Polskę na szczycie UE w Brukseli - prezydentLech Kaczyńskiczy premierDonald Tusk- może zajść konieczność zasięgnięcia opinii Trybunału Konstytucyjnego. _ - Trybunał jest właściwy do rozstrzygania sporów kompetencyjnych _ - podkreślił Nowak.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki proszony o odniesienie się do tej wypowiedzi Nowaka powiedział: _ pozostaje do zastanowienia się, czy autor tego stwierdzenia jest w większym stopniu arogantem czy ignorantem; osoba, która tak mówi, nie wie, czym się zajmuje Trybunał Konstytucyjny i jakie ma kompetencje _. - _ Tutaj nie ma żadnego przedmiotu do rozstrzygania przez Trybunał Konstytucyjny _ - podkreślił.

bEUgrrGv

Kownacki był pytany też o to, czy nie uważa, że skoro obyczajem stało się, że prezydent reprezentuje Polskę na szczytach NATO, a premier - na szczytach UE, to teraz prezydent łamie taki obyczaj.

Prezydencki minister odparł, że to prezydentAleksander Kwaśniewski"tego rodzaju umowę" zawarł z premieremWłodzimierzem Cimoszewiczemi Leszkiem Millerem, ale _ od 2005 roku, czyli od ponad trzech lat, taka umowa nie obowiązuje _.

bEUgrrGW
wiadomości
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)