Notowania

szczyt
10.10.2008 17:43

Trybunał rozstrzygnie kto pojedzie na szczyt UE?

Politycy spierają się, czy TK powinien decydować o tym, kto ma reprezentować Polskę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Politycy spierają się, czy TK powinien decydować o tym, kto ma reprezentować Polskę.

Szef gabinetu politycznego premieraSławomir Nowakzapowiedział, że w kwestii sporu wokół tego, kto ma reprezentować Polskę na szczycie UE w Brukseli - prezydentLech Kaczyńskiczy premierDonald Tusk- może zajść konieczność zasięgnięcia opinii Trybunału Konstytucyjnego. _ - Trybunał jest właściwy do rozstrzygania sporów kompetencyjnych _ - podkreślił Nowak.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki proszony o odniesienie się do tej wypowiedzi Nowaka powiedział: _ pozostaje do zastanowienia się, czy autor tego stwierdzenia jest w większym stopniu arogantem czy ignorantem; osoba, która tak mówi, nie wie, czym się zajmuje Trybunał Konstytucyjny i jakie ma kompetencje _. - _ Tutaj nie ma żadnego przedmiotu do rozstrzygania przez Trybunał Konstytucyjny _ - podkreślił.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/kownacki;o;sikorskim;;to;zwykle;klamstwo,8,0,376072.html )
* [ Kownacki o Sikorskim: To "zwykłe kłamstwo" ]( http://news.money.pl/artykul/kownacki;o;sikorskim;;to;zwykle;klamstwo,8,0,376072.html )
* [ Sikorski: Prezydent zgodził się na zabójcze rozwiązania ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;prezydent;zgodzil;sie;na;zabojcze;rozwiazania,164,0,375972.html )
* [ Chlebowski: Premier nie powinien ustąpić ]( http://news.money.pl/artykul/chlebowski;premier;nie;powinien;ustapic,175,0,375983.html )
* [ Szykuje się kolejna awantura prezydenta z premierem ]( http://news.money.pl/artykul/szykuje;sie;kolejna;awantura;prezydenta;z;premierem,239,0,375791.html )
* [ Prezydent jedzie na szczyt UE? Premier nic nie wie ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;jedzie;na;szczyt;ue;premier;nic;nie;wie,7,0,375559.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Kownacki był pytany też o to, czy nie uważa, że skoro obyczajem stało się, że prezydent reprezentuje Polskę na szczytach NATO, a premier - na szczytach UE, to teraz prezydent łamie taki obyczaj.

Prezydencki minister odparł, że to prezydentAleksander Kwaśniewski"tego rodzaju umowę" zawarł z premieremWłodzimierzem Cimoszewiczemi Leszkiem Millerem, ale _ od 2005 roku, czyli od ponad trzech lat, taka umowa nie obowiązuje _.

Tagi: szczyt, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz