Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Nie rozważam dymisji Czumy

0
Podziel się

Spekulacje o dymisji pojawiły się po doniesieniach o niespłacanych przez ministra długach.

Tusk: Nie rozważam dymisji Czumy
(PAP/Paweł Kula)
bCYwtyjp

PremierDonald Tuskpytany, czy rozważa dymisję ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, odpowiedział krótko: nie.

Natomiast wicepremier i szef MSWiAGrzegorz Schetynapowiedział dziennikarzom, że czeka na wyjaśnienie i zamknięcie spraw, o których głośno było w mediach w ostatnich dniach dotyczących ministra sprawiedliwości.

Schetyna pytany przez dziennikarzy, czy minister powinien odejść ze stanowiska odparł, że to jest pytanie do samego Czumy i premiera.

bCYwtyjr

Dopytywany, czy prawdą jest, że Czuma dostał 60-dniowy kredyt zaufania, wicepremier powiedział, że nie. O takim terminie informował w RMF FM poseł POJanusz Palikot.

_ - Czekam na wyjaśnienie i zamknięcie spraw, o których głośno było w mediach w ostatnich dniach _ - oświadczył Schetyna.

Zaznaczył, że bardzo źle, że te sprawy (dotyczące Czumy) wychodzą już _ po nominacji na stanowisko ministerialne _

Tygodnik _ Polityka _ napisał, że Czuma ma długi wobec amerykańskich banków i osób prywatnych. Minister przyznał, że w czasie pobytu w USA miał długi, ale już je spłacił. Podkreśla, że nie ma podstaw, by podał się do dymisji w związku z całą sprawą.

bCYwtyjx

Media podnosiły w ostatnich dniach także m.in, że syn ministra Krzysztof Czuma, który jest jego społecznym asystentem, nie został wpisany do sejmowego rejestru asystentów, a na rzecznika ministra został powołany Bogusław Mazur - znajomy córki Czumy. Mazur zrezygnował już z funkcji rzecznika.

Pytania do ministra dotyczyły także zasiadania przez niego w Radzie Nadzorczej firmy jego syna - minister tłumaczył, że już dawno zrezygnował z tej funkcji. Do Krajowego Rejestru Sądowego nie trafiła jednak informacja na ten temat.

Media zastanawiają się także, czy wypowiedź Czumy o tym, że polski wywiad dysponuje wieloma danymi dotyczącymi członków grupy, która zamordowała polskiego geologa, nie jest naruszeniem tajemnicy państwowej.

bCYwtyjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)