Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk o prawyborach: Nie ucierpiały żadne obowiązki

0
Podziel się:

Sikorski nie powinien dostać żółtej kartki za nieobecność w Cordobie - twierdzi premier.

Tusk o prawyborach: Nie ucierpiały żadne obowiązki
(kprm.gov.pl)

Sikorski nie powinien dostać żółtej kartki za nieobecność na nieformalnym spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Cordobie - twierdzi premier.

PremierDonald Tuskuważa, że w związku z kampanią w prezydenckich prawyborach w PO, którą prowadząRadosław SikorskiiBronisław Komorowski, nie ucierpiały ani obowiązki ministra spraw zagranicznych, ani marszałka Sejmu. Sikorski nie wyklucza urlopu gdyby doszło do finiszu kampanii._ _

_ - Będę oczekiwał oczywiście od ministra Sikorskiego, który jest moim podwładnym, pracy tak samo ciężkiej, intensywnej, także w trakcie kampanii, jak i prawyborów. Jeśli chodzi o prawybory nie odczuwam w najmniejszym stopniu, tego żeby minister Sikorski zaniedbywał jakiekolwiek obowiązki. Nie sądzę, żeby także Komorowski - choć nie jestem od recenzji parlamentu - człowiek bardzo odpowiedzialny, żeby jego główne zajęcie na tym ucierpiało _ - podkreślił szef rządu.

Jak dodał, jeden z nich (ten kto wygra prawybory w PO) _ będzie musiał sam odpowiedzieć na pytanie, czy kampania prezydencka pozwoli mu równocześnie funkcjonować w pracy, czy też nie . _

Premier uważa, że Sikorski nie powinien dostać żółtej kartki za nieobecność na nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE, które zakończyło się w sobotę w Cordobie. Sikorski w sobotę wraz z Komorowskim uczestniczył w spotkaniu Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Katowicach. Oburzona jego nieobecnością w Hiszpanii jest opozycja - SLD i PiS.
_ - Zakładam, że jeśli chodzi o marszałka Sejmu nie będzie potrzeby rezygnacji z tej funkcji. Prezydium Sejmu jest dość liczne. Nikt nie formułuje oczekiwania pod adresem urzędującego prezydenta, by na czas kampanii przestał być prezydentem, tak że nie sądzę, żeby ktoś rozsądny żądał tego od marszałka Sejmu _ - uważa Tusk._ _

Inaczej może być w przypadku ministra Sikorskiego. _ - Jeśli on wygra prawybory, to poważnie porozmawiamy, czy kampania prezydencka będzie do pogodzenia z pracą _ - oświadczył premier.

Dodał, że nie dziwi się zarzutom opozycji. Każde opozycyjne ugrupowanie chętnie skorzystałoby z takiej okazji do ataku.

_ - Nie mówię tego złośliwie, każdy konkurent polityczny starałby się wykorzystać taką sytuację i tak samo zrobił PiS, wobec ministra Sikorskiego. Ale liczba spotkań, jakie odbywamy w UE, jest tak duża, że często korzystamy ze swoich zastępców, czy przedstawicieli. Także w tym przypadku nie widziałem i nie widzę żadnego uszczerbku dla polskiego interesu _ - podkreślił premier.

Zapewnia, że Polska nie traciła ani jednego euro, ani nic z reputacji i prestiżu. Gdyby było inaczej - zastrzega Tusk - ta kartka nie byłaby żółta.

Minister Radosław Sikorski, pytany przez dziennikarzy w środę wieczorem w Białymstoku o to, czy zamierza wziąć urlop na czas kampanii, nie wykluczył podjęcia takiej decyzji.

Powiedział, że przyjechał do Białegostoku po godzinach pracy, a kolejne spotkania ma w czasie weekendu. _ A myślę, że gdyby przyszło do finiszu kampanii prezydenckiej, no to rzeczywiście - ja mam bardzo dużo niewykorzystanego urlopu, więc pewnie będzie, jak znalazł _ - dodał minister.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)