Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
24.06.2006 03:49

Tusk: PO największą przeszkodą dla PiS-u

Donald Tusk uważa, że PO jest największą przeszkodą w planach PiS objęcia pełnej kontroli nad Polską i dlatego jest obiektem tak ostrych ataków ze strony tej partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lider Platformy Obywatelskiej mówi w rozmowie z "Dziennikiem", że z takich samych powodów atakowane przez Prawo i Sprawiedliwość są media prywatne, Trybunał Konstytucyjny i inne niezależne instytucje.

Tusk zwraca uwagę, że dla PiS Platforma stanowi bardzo poważny problem - przoduje w sondażach, jest dużą, równorzędną partią, która nie pozwala ani siebie, ani Polski podporządkować braciom Kaczyńskim.

"Dziś dla braci Kaczyńskich PO jest tak wielkim problemem, ponieważ skutecznie wskazujemy ich słabości" - mówi lider Platformy.

Donald Tusk zarzuca Prawu i Sprawiedliwości, że wykorzystuje aparat państwowy przeciw PO: uruchomiło wszystkie możliwe służby państwowe na rzecz udowodnienia zarzutów stawianych Platformie przez Jacka Kurskiego. Jednocześnie - mówi szef PO - zaniechało wyjaśnienia skandalu związanego z nominacją na prezesa PZU Jaromira Netzla.

Tagi: tusk, po, pis, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz