Notowania

budżet
01.07.2009 11:47

Tusk z Rostowskim o cięciach. Dywidenda ich poróżni?

Premier jeszcze dziś spotka się z szefem Ministerstwa Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

PremierDonald Tuskpoinformował, że jeszcze dziś będzie rozmawiał z ministrem finansów Jackiem Rostowskim o oszczędnościach w poszczególnych resortach.

Pod koniec czerwca minister finansów poinformował, że deficyt budżetowy wzrośnie w 2009 roku o 9 mld złotychw stosunku do planowanego i wyniesie 27 mld zł.

W związku z koniecznością nowelizacji budżetu rząd szuka dodatkowych oszczędności w resortach na poziomie 3 mld zł.

_ - Mam (w środę - dop. red.) jedno z ostatnich spotkań z ministrem Rostowskim, który ma złożyć raport. Jak tylko będę gotowy z pełną informacją oczywiście państwa (dziennikarzy - dop. red.) poinformujemy - _mówi Tusk.

_ - Nie ma żadnych szczególnych napięć, (ale) one się pojawią w związku z tym, że planowana dywidenda z PKO BP jest mniejsza, niż to pierwotnie zakładał minister finansów _ - powiedział Tusk.

Premier nie wyklucza, że za chwilę szef resortu finansów powie mu że, _ aby nowela budżetowa spinała się w całość, trzeba jeszcze trochę popracować _.

_ - Na razie nie ma żadnych sygnałów z rozmów, które prowadził minister Rostowski - które świadczyłyby o jakichś szczególnych napięciach w rozmowach między resortem finansów a poszczególnymi resortami _ - powiedział premier.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Prezydent chce patrzeć Rostowskiemu na ręce ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;chce;patrzec;rostowskiemu;na;rece,159,0,486815.html )
Tagi: budżet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz